Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Prośba o pomoc w rozstrzygnięciu problemu przy silniku????
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy i jest to mój pierwszy temat na forum tak jak i mój pierwszy Seat Alhambra który posiadam od niedawna ale do rzeczy.

Piszę na dziale Sharana ponieważ jest to jedno i to samo z Alhambrą a tutaj jest więcej rozmów.

Seat Alhambra 1.8T 20V 150 KM

Tak jak na dwóch zdjęciach niżej jest pod numerem 1 taki silniczek który nie wiem do czego służy ale drugi problem że jest on odłączony.
Wychodzą z niego dwa węże jeden z numerem 4 wchodzi do filtra a drugi z numerem 2 jak widać do kąd sięga i jest otwarty i kolejny wąż numer 3 który jest na górze silnika również cały jego odcinek jest otwarty.

Moje pytanie:
-Do czego służy ten silniczek i jaką spełnia role?
-Czy to nie powinno być połączone ze sobą?
-No i dlaczego ktoś to tak odłączył?

Zauważył to mój mechanik gdy zdjął obudowe silnika. Auto przyjechało z Holandii i bez problemu chodzi. Jak jest zimny tylko za szybko odłącza mu się ssanie i wtedy nie równo pracuje troche raz szybciej raz wolniej. le to już inny temat.

Proszę o pomoc



[Obrazek: dsc07703z.jpg]

[Obrazek: dsc07702x.jpg]
jest to pompa powietrza taka jak na fotce załączonej.

służy do: szybszego rozgrzania silnika

Secondary Air Injection System - służy i jest poto aby przyspieszyć rozgrzewanie się katalizatora w celu redukcji szkodliwych substancji. Dodatkowe powietrze jest wpompowane za zaworami w głowicy co powoduje dodatkowe przyspieszone spalanie przez co katalizator szybciej sie rozgrzewa powyżej jak się nie myle 300 stopni.
działa to około 2 minuty od odpalenia.
Przekierowanie