Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Galaxy 2.3 pali 20/100 po wymianie silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich!Jesienią walnął mi silnik przy galaxym. Miałem 2.0 z 97r.Zmieniłem na 2.3.Wszystko się świetnie udało poza tym że mechanik nie wyregulował czy nie sprawdził spalania.Jak go odebrałem byłem w siódmym niebie ,ponieważ śmigał jakby miał z 200koni pod maską.Ale okazało się że pali 20 litrów na 100km.Komputer nie był zmieniany . Został ten od 2.0 i prawdopodobnie to jest przyczyną,ale może jeszcze coś trzeba sprawdzić.Jak ma ktoś jakąś dobrą radę to proszę o pomoc.Komputer z immobilaizerem do 2.3 kosztuje 500zł.Może jest jakaś tańsza możliwość poprawy spalania???Huh
Nie wiesz w jakim dziale powinieneś umieścic ten temat?
Ja ci jego przeniose ale nastepnym razem będzie bonus.
no niestety ja bym doprowadzil to auto wpierw do pozadku. Jesli to ma chodzic na kompie od 2.0 z motorem 2.3 to ja dziekuje.
A da się usunąć immobilaizer z komputera 2.3?Sory,ale jestem kompletnie zielony w tych tematach i tylko polegam na tym co mi ktoś podpowie.Komputer można kupić za 100zł.plus elektronik co to zrobi=250zł wszystko.Gdyby to było możliwe to jestem 250zł do przodu.
tego to nie wiem bo to ford a nie vag i rządzi sie swoimi prawami.
Witam
Proponowałbym podjechać do kogos kto ma odpowiedni sprzęt diagnostyczny by sprawdzić czy w pamieci są zapisane jakies błędy oraz czy są właściwe parametry pracy sondy lambda , czujnika temperatury silnika oraz przepływki. Nie wiem jak to ma sie w galaxy ale kiedys robilem podobne kombinacje w Fiescie oraz Escorcie czyli zmiana silnika o takiej samej konstrukcji ale wiekszej pojemności gdzie sterownik pozostał stary i nie było wiekszej różnicy w spalaniu . Jeśli chesz wymienić sterownik to polecam kupic cały komplet z jednego auta czyli sterownik silnika ECU oraz puszką immo wraz z transponderami do kluczyków , następnie podmienić w twoim aucie i powinien odpalić na nowym sterowniku .Istnieje jeszcze jedna możliwość ale to już wyższa szkoła jazdy , o ile sterowniki ECC V od 2.0L i 2.3L są identyczne sprzętowo to można wgrać oprogramowanie do pamieci Flash z wersji 2.3L .
pod tym adr jest opis złącza sterownika "ECC V" http://www.turnerautomotive.co.uk/compon...le/42.html
Pozdrawiam ...
Dzięki bardzo sp6qkx za cenne wskazówki.Spróbuje zastosować to drugie rozwiązanie najpierw.Jeżeli elektronik stwierdzi że się nie da to kupie sterownik kompletny tak jak mi radzisz .Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!
Przekierowanie