Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Tylna belka zawieszenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,załóżmy że tylna belka zawieszenia ma kształt T ,na końcu od strony zapasu (wzdłużna oś pojazdu) belka przymocowana jest do podwozia,ale w tym mocowaniu między belką a podwoziem jest 1cm przerwy (jakby czegoś tam brakowało) .Czy tak powinno być?
Na tej srubie? Chyba guma
To taka prostokątna obejma stalowa,trzyma koniec belki do profilu podwozia.Chyba jest tam guma ,ale między nią a profilem podwozia jest centymetr przerwy...
Witaj. W listopadzie wymieniałem wszystkie poduchy zawieszenia tylnego. Tam przychodzą dwie duże ok 20 cm średnicy na belkę poprzeczną i jedna na belkę wzdłużną to ta prostokątna. Ja miałem gumy spękane ( 390 tys km) przebiegu, ale jak masz całe to szkoda ruszać. Jedna poducha kosztuje ok 100 zl x 3 + 4 tuleje na wahacze + kpl gum stabilizatora+ rurki hamulca. Koszt calości z robotą trochę ponad 700 zł.
Tak ma byc. Tam jest guma amortyzujaca miedzy belka a obejma.
Wiem że jest,ale przez dwa dni po pokryciu podwozia gumą (trochę tego mazidła gumowego tam wcisnąłem) odniosłem wrażenie że auto było sporo cichsze na dziurach. Teraz gumowe mazidło w obejmie jakby się wybiło i już nie jest tak cicho....
Wiec masz wybita poduche gumowa.
Oglądałem dziś nową poduche i jest dokładnie tak samo, centymetr przerwy.
(05-03-2013 17:48)rafalk74 napisał(a): [ -> ]Tak ma byc. Tam jest guma amortyzujaca miedzy belka a obejma.

Pisalem ze tak ma byc. A jak masz stuki w TYM miejscu to znaczy ze guma wybita choc luz bedzie taki sam. Poprostu juz sie zrobila twarda.
Wydaje mi się że z tylnego zawieszenia na dziurach jest głśniej,trudno powiedzieć skąd.Myślałem że to to miejsce ponieważ luz zobaczyłem. Tak w ogule to nie wiem jakie odgłosy powinny być ,nie miałem okazji porównać z innym egzemplażem.
Stron: 1 2
Przekierowanie