Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: problem z licznikiem po przekładce z automatu na manual
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich !
Jeżdżę SHARANEM 1997r. 1,9TDI 110KM, w którym niedawno wymieniłem skrzynię automatyczną na manual. Po wymianie pojawił się problem z odczytem licznika tzn:
- zawyża prędkość auta (np jadę 50km/h pokazuje ok 80km/h, jadę 100km/h pokazuje ok 140km/h)
- zawyża przebieg auta o ok 30%
Mechanicy, których pytałem mają zdania podzielone - wymiana licznika, wymiana czujnika prędkościomierza albo przeprogramowanie licznika. Ja sam nie wiem co mam robić. Chciałbym uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z naprawą metodą "prób i błędów". Proszę o fachową poradę może ktoś już przerabiał podobny problem i zna koszt naprawy albo wie do kogo się z tym zgłosić. Dzięki.
domiemam że należy zmienić kod licznika...ja przerabiałem to w MK2 tutaj...jeżeli posiadasz VAG-a nie problem to zmienić zn. zmienić kod na odpowiedni... w chwili obecnej mam taki sam problem...oczytuje się z tą problematyką i jak odpuści mrozik znajdę chwilę i metodą prób i błędów zmienię kod sterownika licznika... oczywiście opiszę to odpowiednio Wink
coś wyczytałem Wink
Control Module Coding (<05/2000)
STG 17 (zegarów), wybierz
Kodowanie -> Function 07
00?xx: Anti-lock system hamowania
0 - bez system zapobiegający blokowaniu kół (ABS Bez)
1 - z system zapobiegający blokowaniu kół (ABS z)
00x?x: ścieżka pomiaru odległości
1-3440 do automatycznej skrzyni biegów (automatyczna)
2-4815 do skrzyni biegów (ręczna)
00xx?: numeru cylindra
4-4 cylindrowy silnik
6-6 cylindrowysilnik

czyli zmieniasz na cyfrę 2 w swoim kodzie
dzięki za odpowiedź, widzę że kolega jest super zorientowany w temacie, w przeciwieństwie do mnie...
ja na razie jestem na etapie użytkownika ale bardzo lubię swoje autko i chciałbym lepiej poznać swoją "SHARAN STONE" (tak naszego VWika nazywa mój syn)...więc widzę że na forum więcej się dowiem niż u mechaników...mam pytanie: co to jest ten VAG i gdzie albo jak można go zdobyć ??? chciałbym sam spróbować usunąć-zmienić wskazania licznika i cieszyć oko !!!
dzięki i pozdrawiam
Vag-program do "komunikacji" z autami grupy VW.można go kupić z wtyczką np.na Allegro.do kompletu byłby potrzebny jeszcze laptop.Ewentualnie w formie całego urządzenia.
Jeżeli nie masz na ten temat pojęcia prościej będzie podjechac do autoelektryka i bez problemu powinien poradzic sobie z przekodowaniem licznika.
(23-02-2011 10:07)markopolo-71 napisał(a): [ -> ].....co to jest ten VAG ..
poczytaj tutaj o wyborze VAG-u i rzuć problem na tamtym poście
Witam. Pany podpowiedzcie. Właśnie przerobiłem automat na manual Sharan 2001 19 tdi 115km.
Znalazłem praktycznie wszystko o przeprogramowaniu. Pozostała mi kwestia odpalania. Podobno trzeba zmostkować jakieś piny przy przekaźnikach? Podpowiedzcie jakie??? Autko na krótko po podaniu prądu na rozrusznik odpaliło. A po przekręceniu na rozruch milczy. Co też z czujnikiem prędkości bo w manualu jest tylko zaślepka a przekładałem skrzynie wraz z silnikiem z anglika. Przypuszczam że prędkość czyta z absu? A jeśli chodzi o światło cofania to muszę dołożyć trochę kabla i połączyć czujnik na skrzyni z kablami które zostały przy dźwigni zmiany biegów? I ostatnie, czy komputer od automatu wypiąć czy lepiej zostawić? Proszę Was o pomoc bo sam sobie z tym nie poradzę!!!
tomtomkaz, ja też to przechodziłem.

Czytałeś to ?
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...927&page=2

Ja ze wszystkimi problemami po przekładce zdołałem się uporać, masz w linku, ewentualnie mogę pomóc Wink
tomtomkaz jak bedziesz pisal ten sam post w kilku tematach to wylacze ci forum na miesiac i sobie odpoczniesz!!
Przekierowanie