Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: płyn chłodniczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zauważyłem że w moim sharanie jest niski stan płynu chłodniczego, a od zakupu nie był wymieniany. Na pojemniku pisze G11 i płyn jest zielony. Chciałbym wymienić płyn całkiem, jaki płyn kupić i czy mogę teraz wlać czerwony??
Do chłodzenia stosuje się G-11(zielony) lub G-12 Plus(różowy). Oba te środki wolno mieszać ze sobą. W latach 1996-1999 stosowano środek G-12(czerwony), i tego środka nie wolno mieszać z G-11.
Hmm a czy to możliwe, że ja mam niebieski? Jak by się uprzeć to może i trochę pod zielony podchodzi, ale raczej bym obstawał za niebieskim...
Też mam niebieski petrygo do -35C
Możliwe, że masz niebieski. Ja opisałem tylko płyny stosowane fabrycznie.Smile
A no to w porządku, bo już zacząłem się zastanawiać czy nie rozróżniam zielonego od niebieskiego Wink
Jeżeli spuszczę zielony i wleje czerwony to stanie się coś???
Nic się nie stanie ale ewentualne dolewki będziesz mógł robić tylko tym samym płynem. Wszystkie te płyny to są koncentraty i należy je odpowiednio rozcieńczyć.
Wydaje się mi że jak kupisz gotowy płyn chłodniczy nie koncentrat to będziesz je mógł mieszać
teraz wszystkie płyny są robione na bazie glikolu.
Kilka lat temu jak w lanosie musiałem robić dolewki bo gdzieś mi płyn uciekał i nie miałem czasu tego zrobić to lałem jemu wszystko po koleji i nic się nie działo tylko patrzyłem żeby płyn był do chłodnic alu.
Kolega Jabol ma całkowitą rację, zwykłe płyny możesz mieszać,dodam tylko,że koncentraty też (oprócz czerwonego).
Przekierowanie