Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Alhambra 1.9 TDI 115 KM 2001 r. - Haldex nie dolacza napedu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Witam.

Ostatnio podczas wyjezdzania pod gore po lodzie przestal dolaczac mi sie naped na tyl. Problem lezy w Haldexie.

Czy ktos z Was jest w stanie mi podac, jaki jest symbol mojego Haldex'a?
Na allegro jest ich dosc duzo, ale na moim nie da sie go odczytac i nie wiem, czego mam szukac.

Moze wiecie, z jakiego modelu pasuje?
A moze znacie mechanika z Krakowa (najlepiej), ktory sie tym zajmuje i zna sie na tym?

Dziekuje za odpowiedzi,
Pawel
mogę spróbować sprawdzić Ci ten numer w serwisie z vinu...
nr części wg serwisu 02N.409.053
a w załączeniu rysunek...
jako ciekawostka 6500 pln netto w serwisie Big Grin
A mi w Seacie powiedzieli, ze to nie wystepuje i nie ma nr czesci...

Dziekuje.
coś kiepski serwis wybrałeś w takim razie Wink
ty wez to auto pozadnie zdiagnozuj bo zaraz zaczniesz wymieniac elementy za grube pieniadze a sie okaze z ekabelek gdzies sie przerwal.
kolega pytał o numer to dostał Wink ja osobiście też uważam, że to ostateczność. najpierw przegląd, diagnoza i próby naprawy...
Bylo auto dzisiaj u Wojtka w warsztacie na Mokrej i diagnoza wyglada tak, ze trzeba wymienic haldex. Niestety nie uzyskalem odpowiedzi, co sie zepsulo.

Tak wiec ponawiam pytanie o warsztat w okolicach Krakowa, a nawet dalej.

Pawel
Jeszcze jedno. Czy ta czesc, ktorej numer mi podales, to na pewno jest to, o co mi chodzi?
Haldex, czyli to, co znajduje sie przy tylnym dyferencjale - a wlasciwie przed nim. Wyglada oczywiscie jak jedna calosc wraz z dyferencjalem.
na form mastersa kolega sprzedaje caly haldex po remoncie czy nawet nowy za duzo mniejsze pieniadze. Dziwna sprawa z tym haldexem bo ja bm wolal dostac info co padlo w tym ukladzie czy elektronika czy uklad tarcz sprzeglowych czy sammechanizm zalaczania tych tarcz.
A wg nr znalazlem cos takiego w necie:

ZSB 02n.409.053a 7k 14.479 303.203-ta

i wyglada ten mechanizm, tak jak ta czesc przy skrzyni.
Czy sie myle?
to przy skrzyni to rozdzielacz i nie ma nic wspolnego z haldexem. Haldex to sprzeglo elektryczne tu na tylnej osi prawie.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Przekierowanie