Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Opadające drzwi/zużyte zawiasy, naprawa/regulacja itp.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam
Mam opadniete drzwi od strony kierowcy przez co nie chca mi sie zamykac do konca wiec musze je dociskac reka z tego co zauwazylem to najprawdopodobniej trzpien ktory przechodzi przez gorny zawias sie obrobil bo w momencie podnoszenia drzwi strasznie sie rusza
Wiecie moze czy jest jakis patent na naprawe tego ?? bylem w serwisie powiedzieli mi ze moge kupic caly zawias bo samego trzpienia nie mozna cena jakies 220zl bylem tez na zlomie i widzialem ze w passacie 1999-2001r tez sa takie zawiasy tylko nie mam pojecia czy srednica tego trzpiania jest taka sama jak w sharanie. Jezeli ma ktos z was jakies przydatne informacje to bede wdzieczny
Kup sobie na szrocie cały zawias od sharana.
ale on jest wspawywany a nie chce zeby jakis magik to robil bo moze wiecej popsuc niz naprawic ;]
Może spróbuj zmierzyć ile powinien mieć taki trzpień i podjedź sobie do zakładu ślusarskiego, żeby ci dotoczyli? Albo spróbuj dobrać z innego sharana ze szrotu, może z jakiegoś rozbitka.
witam serdecznie
mam taki mały problem a mianowicie drzwi kierowcy lekko juz pracuje gora dół. Czy są jakieś "zestawy naprawcze" żeby sobie to zrobić, a może domowy sprawdzony sposób , czy ewentualnie wchodzi w gre tylko regeneracja ?
a jeżeli regenaracja to gdzie ewentualnie w Łodzi ??
dzieki za podpowiedz Smile
Trochę późno ta odpowiedź-) U mnie wystarczyło je unieść i dokręcić taką wystającą śrubkę, kluczem nasadowym, chyba sześciokątnym, bo po prostu się poluzowała. nie sposób jej nie zauważyć, po otwarciu drzwi aż razi na zawiasie-) może to tylko to?
Koledzy, jest taka przypadłość: tylne drzwi (prawe) wymagają więcej siły do zamknięcia. Czy to można jakoś regulować? Posmarować coś?

Pytałem mechanika, czy taka sytuacja świadczy o ich nadmiernym zużyciu, czy przeciwnie - o ich nieużywaniu. Twierdzi, że to drugie, że w nowych samochodach tak bywa. Jakoś jeździłem wieloma nowymi samochodami i dziwnym trafem nigdy się z tym nie spotkałem.

Żyć z tym można, ale na dłuższą metę trochę irytuje.
Mi jedne drzwi skrzypiały, a drugie nieco opadły i przy linii dachu zacierały.

Niestety zawiasy nie mają regulacji i trzeba albo ciąć i spawać, albo zawiasy w drzwiach potraktować młotkiem (wymaga wyjęcia drzwi).

Może zamki na początku wyreguluj, albo nasmaruj Wink
U mnie (tak zgaduję) problem jest raczej w zamku, nie w zawiasie.
Zamek. Chodzi o zatrzaskiwanie - wymaga trochę lepszego "pierdyknięcia".
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie