Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: wpięcie oryg. sterownika z pilota do dogrzewacza?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witajcie,
może ktoś wyjaśnić, czy są jakieś szanse na użycie ( allegro, zestaw pilot plus odb) oryginalego sterowania pilotem do dogrzewacza? o ile doczytałem, to nowe piece są diagnozowane z vaga, czyli gadają z całością. Czy dołożenie oryg. sterowania pilotem umożliwia wykorzystanie dogrzewacza jako webasto bez pracy silnika? mam na myśli sharana rok 08/09, więc zkładam że ma własną pompę wody. wiadomo, że musi być sterowany wentylator itp, że totrzeba dorobić... zwykle przeróbki opierają się na zwykłym pilocie / przycisku, stąd kombinacje z dorobieniem instalacji, a czy to samo jest konieczne jesli nad. i odb są oryginalnie do danego pieca?
Trzeba tak czy siak modzic. tO czy to auto z 2002 czy 2009 rojku nie jest az tak istotne ( pomijając fakt innego pieca- w nowszych jest ten z "F") Zreszta dogrzewacz ma oznaczenie D5WZ a pelne ogrzewanie D5WS- czyms sie rozni co nie skoro inne oznakowanie jest- tak ma wyjscie do sterowania pompka wody. Tak ze sie wpinasz to nie ma. Chyba ze masz ogrzewanie postojowe a tylko je rozszerzasz o sterowanie z pilota a nie zegarka ustawianego na dana godzine.
Odgrzebie temat. Czy jest jaki manual na temat dołożenia pilota lub odpalania z GSM? Jak to zrobić? Gdzie się wpiąć?
Mam ogrzewanie postojowe sterowane z zegara w podsufitce.
Jest na forum guru od tych spraw Stefano. Jest podany numer tel. Zreszta akurat Ty do Stalowej Woli chyba daleko nie masz.
(23-03-2020 09:50)Viper napisał(a): [ -> ]Odgrzebie temat. Czy jest jaki manual na temat dołożenia pilota lub odpalania z GSM? Jak to zrobić? Gdzie się wpiąć?
Mam ogrzewanie postojowe sterowane z zegara w podsufitce.

W zegarku w podsufitce masz 5 pinów, są oznakowane przy wtyczce, podpinasz tam centralkę, jest na to miejsce. Z kabelków wiązki, podpinasz zasilanie centralki radiowej pin KL30 masz +12V, KL31 masa. Wyjście z twojej centralki +12V, podpinasz pod KL S zegarka. Po naciśnięciu pilota na start pojawia się sygnał na KL S i ogrzewanie postojowe startuje, tak jak by było sterowane z zegarka.
Jak coś dalej nie wiesz to dzwoń. Telefon poniżej.
Kalamb , masz racje Smile jak nie uda się samemu to mam naprawde nie daleko i skorzystam.
Stefano, dzięki kolego za wskazówki. Jak nie dam rady to się odezwę albo cie odwiedzę.
Na razie nie zakupiłem jeszcze odpowiedniego zestawu (czyli pilota lub GSM)
Zapewne kolega ma nawet takie zestawy do rozbudowy więc wizyta wskazana by była.
Przekierowanie