Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sprężyny amortyzatora
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam.
Mam taki problem iż od pewnego czasu mi stuka w zawieszeniu z przodu, tylko na dziurach, dziś zauważyłem że sprężyny od amortyzatora w nadkolu wystają tzn., przerwa miedzy sprężyna a oponą jest 5 centymetrów (z dwóch stron).
Czym to jest tym spowodowane, może sprężyny pękły, co z tym zrobić?
Felgi alu mam 16 a opony 205. Jest to Alhambra z 2001roku.
Prosze o pomoc
Pozdrawiam
Czy koledzy mogą mi podpowiedzieć jakie oznaczenia (kolorowe plamki) mają seryjne sprężyny?
W moim Sharanie są
przód - biały, żółty, niebieski
tył - biały, żółty
Od niedawna jestem posiadaczem Sharana 2002r i mam wrażenie że jest trochę twardy.
bylo na forum jak to jest z tymi sprezynami. Zalezy jaka wersje masz auta. Wszystko jest w programie ETKA.
Dzięki Wesol, Etka pokazała że mam sprężyny od wersji sportowej, tylko teraz czy mój Sharan 1,9 TDI w wersji Cruise jest wersją sportową, czy poprzedni właściciel (niemiec) miał fantazję i wymienił sprężyny.
Tak czy siak czeka mnie wymiana sprężyn i amorów na standardowe, bo na dzień dzisiejszy stan naszych dróg (a przynajmniej w moim regionie) nie jest odpowiedni do takiego zawieszenia.
jak wymienisz parami to mysle ze nie bedzie zle. Rozumiem ze siadla sprezyna na przedzie to tylko moze byc troszke inaczej w stosunku do tyłu bo pewnie tylne beda od sporta. Watpie by niemiec zmienial sprezyny.
Wsumie ja nie jestem zwolennikiem wymiany czesci dobrych ale chyba trzeba by wymienic wszystkie 4 szt. Powodem jest tez to ze tylne beda juz lekko siadniete nawet te od sporta a przednie zalozysz nowe to beda piały do gory póki sie jeszcze nie ułożą. Wymien przód i oblukaj jak ni ebedzie ci sie podobalo to wymienisz i tył.
Wszystkie sprężyny i amortyzatory mam dobre i wszystko jest sportowe, wymienię wszystko bo mam odczucie jazdy wozem drabiniastym.
amorki sa te same czy to w wersji sport czy w zwyklej tzw do jazdy po kiepskich drogach. JEsli amorki masz dobre to wymien sobie te sprezyny na te do kiepskich dróg i powinno byc bardziej komfortowo.
Słuszna uwaga, tak też uczynię.
Etka pokazuje że są co najmniej trzy rodzaje amortyzatorów i po numerze wychodzi że mam te sportowe.
wesol a które to są sprężyny do tzw kiepskich dróg?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie