Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Spryskiwacze ZIMĄ
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Witam,
Od kilku dni nie dociera do spryskiwaczy woda. Ani do przodu ani do tyłu. Słychać pompkę ale nic nie psiaka. Przed zimą nie prawdopodobnie nie wlałem zimowego płynu. Teraz to naprawiłem tzn dolałem 2l płynu zimowego ale dalej nic. Czy oprócz tego że coś zamarzło i na większym mrozie może rozsadzić rurki (zdarza się?) to zdarzają się w tej instalacji inne usterki mogące powodować takie efekty?
Musisz rozmrozić zostawiając auto w ciepłym miejscu. Nie pchaj pompką, bo możesz ją spalić.
na stówe zamarznięty płyn, ciepłe miejsce i z 250ml denaturatu do zbiorniczka i będzie ok. tez to miałem w tym roku. a na przyszłość na jesień wypsikaj cały letni i zalej zimowym w dobrym momencie Wink
Znaczy w zbiorniczku byl plyn letni a nie woda. Stoje teraz na parkingu w podziemiach marketu i czekam na myjnie. Moze tam cos pusci.
a w zamarzaniu czym niby ten płyn się różni od wody? bo raczej niczym
No tak masz racje. Udało się na myjni ręcznej ... po 30minutach mycia i suszenia + 30 minutach stania w ciepłych podziemiach poszło. Wcześniej dolałem 0,5 litra denaturatu. Smród był :-) Teraz zalałem wszystko płynem zimowym. Dziękuje za pomoc. Musiałem coś z tym zrobić bo w tygodniu jadę w Polskę i bez spryskiwaczy lipa. Temat można zamknąć.
u mnie pomka działa na tylna szybę . na przednią nie słychać jej , co to może być? w ogóle możliwe jest to żeby działała np tylko na tył ?
podmieniłem silniczek- pompkę to samo manetka w przód zero odzewu w tył słychać silniczek , Jakieś sugestie ??
Problem w manetce zapewne. Włącznik manetki odwraca polaryzację do silniczka. Czyli jeśli chodzi w jedną stronę to nie może być winna pompka tylko włącznik czyli manetka. W tych nowszych autach dzisiejszych z instalacją can dość często pękają kabelki w starszych to już styki się upalaja itp.
(03-01-2018 19:50)wesol napisał(a): [ -> ]Problem w manetce zapewne. Włącznik manetki odwraca polaryzację do silniczka. Czyli jeśli chodzi w jedną stronę to nie może być winna pompka tylko włącznik czyli manetka. W tych nowszych autach dzisiejszych z instalacją can dość często pękają kabelki w starszych to już styki się upalaja itp.

HMM pewnie przysmarzyło bo zamarzł mi płyn , trzeba ściągać kierownice ? sorki ze dupe zawracam ale żaden warsztat w okolicy nie odbiera tel po świętach
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie