Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Wahnięcia silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wczoraj przez 20 minut siedziałem na parkingu i czekałem,silnik pracował na wolnych i wyczułem że co kilkanaście sekund było delikatne wahnięcie,na obrotomierzu niezauważalne ale czułem je na kierownicy i pedałach. W benzynie zanim kupiłem galaxy nie wyczuwałem żadnych wahnięć,co innego po przełączeniu na gaz.Nie wiem czy szukać przyczyny czy zostawić....
Kolego , ja w porzednim aucie (PASSAT 130KM) tez miałem takie w "wahniecia " przyczyna były uszczelki na jednym pompowtrysku... po wymianie chodzil idealnie równo.
Ja mam podobnie delikatne nierówności na wolnych obrotach. Myślę że to dwumasa daje powoli znać o sobie. A jak wciśniesz sprzęgło to drgania ustają (tzn jak stoisz na sprzęgle). Jak tak to dwumas. Przynajmniej u mnie ustają jak wcisnę pedał. Pzdr
wahnięcia czy takie jakby delikatne poszarpywania co jakiś czas w trakcie pracy na wolnych obrotach? może to faktycznie, jak kolega sneyk zaznaczył, przyczyną jest wtryskiwacz, osobiście mam takie same odczucia, ale na razie nic z tym nie robię...
Pewnie przyczyn może być kilka,jutro sprawdzę ze sprzęgłem. Jak miałem benzynę i nierówno czasami pracował na gazie to się okazało że wymiana listwy wtryskowej pomogła,jeden tłoczek był wybity i zależnie jak się ustawił,raz trzęsło silnikiem raz nie.Przyczyn upatrywał bym raczej w dawkowaniu paliwa.
Dziś dwa razy po 6 km,do pracy i z powrotem.Na wskażniku temp. 60 stopni,po dojechaniu na miejsce pracuje równiutko żadnych wahnięć.Wciskanie sprzęgła niczego nie zmienia.Zobaczę jeszcze jak się lepiej rozgrzeje.
Uszczelki na pompowtryskach do wymiany.
Trzeba to zrobić czy można zostawić? Jaki jest koszt tych uszczelek (mniej więcej),da się zrobić samemu?
Koszt w intercarsie ok 90 dych na 1 pompkę ( chyba, że ktoś gdzieś ma dojście taniej ) Smile Reszty nie wiem dokładnie.
ile?? Cos duzo za duzo. okolo 120 zl za 4 komplety kosztuje normalnie.
Stron: 1 2
Przekierowanie