Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 1,8T wolne rozgrzewanie silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W październiku zmieniłem płyn chłodniczy bo nie wiedziałem co dokładnie było zalane do układu.
Układ ładnie się odpowietrzył.
Ale po tej zmianie płynu silnik wolniej zaczął się nagrzewać.
Zmieniłem ostatnio termostat, kupiłem nowy dobry termostat i co?
I nic. Silnik rozgrzewa się powoli, muszę po mieście przejechać co najmniej 5-7 km żeby rozgrzał się do 90st. przy temp otoczenia 0st.
Jak jest cieplej jest niewiele lepiej.
Jak się nagrzeje na trasie cały czas trzyma elegancko temperaturę.
Gdzie szukać, co robić??
5-7 km to chyba nie tragedia. Wazen ze trzyma ta temperature. Poza tym aktualnie to ciezko auto zbutowac bo snieg na drodze no i kola miela wiec nie ma oporu no i raczje tez sie nie jedzi szybko i agresywnie. Ja bym to olał.
ale ja mam porównanie jak było wcześniej, poza tym żeby zagrzał mi się do temp 25st na której przełącza mi się na gaz muszę przejechać 3-3,5km
mysle ze to normalke - taki dystans. Moze wczesniej jak sprawdzales to bylo cieplej na dworze.
w moim tez tak jest i tak było.
to może miałem jakąś anomalię wcześniej, ale wcześniej szybciej rozgrzewał się także w temp 0 st.
mój też rozgrzewa się po około 5-7km,wojci ten stary płyn był już zużyty,moim zdaniem ,a teraz masz OK
Jadac do pracy czy z pracy mam tak prawie 90 stopni po okolo 7km ale my w tdi mamy dogrzewacze a w 1.8T jest takie ustrojstwo czy nie?
w 1,8t nie ma dogrzewaczy i całe szczęście !!!,bo nie potrzeba kłopotliwego ustrojstwa.
no ja nie mam dogrzewacza
miałem ten sam silnik w audi a4
wiadomo, że więcej czynnika chodzącego bo dwie nagrzewnice
ale przed otwarciem termostatu układ nie dużo większy
tam temp 25 st. C łapał po ok 1,5 - 2km
wiem bo identyczna instalacja lpg i identyczne ustawienia, temp 90st. C łapał po max 4km
oczywiście porównuję to do takich samych warunków
w poprzedni weekend z resztą jeździłem dla porównania i moim sharanem i moją ex a4 żeby porównać
Stron: 1 2
Przekierowanie