Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: podpora i wałek poprawiane
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
pytanie czy ktoś montował juz takie poprawiane? gdzies kiedys już czytalem że ktos założył ale to 1 osoba i miała z torunia.
czy ktos przerabiał jakies inne? np
sprzedający piter1602
http://allegro.pl/lacznik-polosi-podpora...48065.html

sprzedajacy SYLWEKVP
http://allegro.pl/polos-podpora-vw-shara...74446.html

sprzedajacy phurobo2
http://allegro.pl/podpora-lacznik-frez-p...85648.html

bedzie trza wymienic przed wyjazdem na wakacje zeby na autobanie nie padlo wiec zbieram opinie
czy olac temat kupic normalnie zamiennik i założyć gumową osłonke ?
zamiennika w tych polosicah podpory nie ma. Ja bralem poloske od jakiegos wlasnie goscia z allegro. Znajde w poczcie to dam namiary ale pamietam ze gdzies pisalem na forum jego dane bo wytargowalem dla nas znizke.
Ja mam od nich już dwa lata http://motomax.pl/www-1/index.html
Wtedy nie było takiego wyboru jak dziś i dałem za półoś z podporą typu S 750 zeta.
stalowe sa tansze i wiecej jest na rynku. ALuminiowe w sensie kosz aluminiowy jest drozszy i ciezej dorwac. Ja za tą wlasnie alu dalem 400 zl

Sprawdzalem. Ja dawalem do tego "piter'a" z pierwszego linku. Tak jak pisalem cena nie 450 zl tylko jak dla nasz z forum 400. Powiesz z ekolega juz brał i taką cene wynegocjował to powinien sie bez problemu potwierdzić. Ja ze mialem taka juz wypracowana poloske w zapasie to wyslalem mu na zrobienie i mnie czas nie naglił wiec sobie mógł robic i tydzien czy dwa. PRzyszla zrobiona to zalozylem. Potem robilem ta uszczelke pod glowica to musialem ponowny demontaz tego zrobić to nie zauwazylem sladów zużycia. Bardzo dobra i fachowa robota. Polecam. Z tym ze tak jak mowilem do aluminiowych moz enie miec a do stalowych to ma na sto procent. nawet zesmy sie dogadywali bym mu tą zbedna odsprzedał ale jakos temat umarł.
no motomax ma regenerowane lub regeneruje za 750 a swojej produkcji za 950, generalnie sie nastawilem na to juz ale... troche szkoda kasy jak widze ze za poł ceny tez sa poprawiane.

wesol wytlumacz mi tylko tą robote od tego pitera bo on wydluza frez by wiecej weszlo ze niby 40 zamiast 25 ale przecie to wtedy trza wydluzuc ten walek no bo jak tylko wyfrezuje i wiecej wejdzie to bedzie za krotkie, o co chodzi? bo w tych motomaxa widac ze ten krociec jest wydluzony a tu nie :/

no i z tego co widze to cena czy podpora łożyska alu czy stal to bez znaczenia, motomax sprzedaje komplet a piter bez tej podpory, ile trza jeszcze za nia dac? chyba ze ta ori bedzie dobra zeby przelozyc?
Motomax z tego co wiem nic nie produkuje jedynie takie polosi przerabia- poprawia. Mateoda i u tych z allegro tanszych i u motomaxa jest taka sama. Motomax chyba tylko to zapoczatkował a przynajmniej jeden z pierwszych był co sie za to zabrał. Nie wiem czy teraz jeszcz sa fotki na stronce motomaxa jak kiedys robili z takim duzym frezem co wygladal jak z jakiejs maszyny rolniczej to juz chyba 2 lata temu jak putalem ze z takim frezem innym ( grubym) i o dlugosci chyba okolo 50 mm to juz mi powiedzieli ze tego nie robią. Czemu to nie wiem ale za dlugie to to teznie moze byc bo pozniej bedziesz to zakladal to bedziesz sie pałowal by to nasadzic i nabić. Seryjna dlugosc tego polaczenia to 25 mm a i ten gosc co go polecam przedluza to nieco - chyba o 5 mm co nam daje 30 mm i mozesz mi wierzyc ze sa ludzi eco na takie przeróbce lataja juz uwaga 400 tys km z lawetą i zero zużycia. Głównym czynnikiem tu wplywajacym na to wyrabianie sie jest luz miedzy tymi dwoma czesciami na wielowpuscie. Te pitolenie o soli itp to ma tu niewielki wplyw. Najgorsze sa te przecązenia jak puszczasz noge z gazu i deptasz ewentualnie strzaly ze sprzegla i palenie laczka. Ten gosc przedluza na tej wiekszej czesci wielowpust znacznie ale to i taknie ma znaczenia bo w ta mała czesc wchodzi i tak tyle i starczy miejsca. Ogólnie robota wykonana na 5 z plusem i nie moge powiedziec złego słowa.
Tak motomax daje do zestawu w tej cenie lozysko ktore kosztuje okolo 20 zl tylko ze dotaczają tak atulejke by mozna bylo sobie wpasowac w kosz aluminiowy. No ewentualnie jesli jest to wersja "S" to wspawuja w blaszke z dwoma otworkami. Jak dla mnie to stanowczo za drogo taka drobna czesc. Chesz to ci wytoczy ten piter tez taka tulejke i sobie wstawisz takie lozysko za 20 zl FAGa albo innego producenta. Ja po rozmowie z piterem i swoich wlasnych obserwacji stwierdzilem ze wersja alu jest nieco lepsza jesli chodzi o to lozysko bo wiecej jest tej gumy tlumiacej wibracje niz w tej wersi blaszanej "S". Ta blaszana wersja szybciej siada. Piter mowi zeby zostawic to ori ozysko jesli jest jeszcze okej i ja tak zrobilem, jedynie co to je rozebralem i nasmarowalem.
ja kupiłem od kogoś z allegro z przedłużonym wieloklinem i za nie całe pół roku pół centymetra luzu na wieloklinie.oddałem do reklamacji przysłał niby wzmocnione 2 miesiące jazdy i już widzę robi się to samo.jezdże normalnie nie szarżuje obchodzę się z tym jak z jajkiem.piszą że wytrzymuje 100tyś km -bzdura!!! i dałem 650zł z łożyskiem podporowym które wytrzymało 1000km -śmiechu warte.
Jak widac trzeba umiec kupować. Ja zawsze wypytuje co i jak. Ja zadnych luzów nie mam i mnie nawet zdziwilo ze po zakupie te obie czesci tak cisno do siebie tak pasuja ze trzeba bylo to nabić lekko. Widac te ze poddawane bylo obróbce termicznej czyli najpier rozhartowane, obrobione odpowiednio i zahartowane.
tutaj tez żadnych luzów nie było i też ciężko z oporem wchodziło
(05-01-2013 21:42)bercik350 napisał(a): [ -> ]ja kupiłem od kogoś z allegro z przedłużonym wieloklinem i za nie całe pół roku pół centymetra luzu na wieloklinie.oddałem do reklamacji przysłał niby wzmocnione 2 miesiące jazdy i już widzę robi się to samo.jezdże normalnie nie szarżuje obchodzę się z tym jak z jajkiem.piszą że wytrzymuje 100tyś km -bzdura!!! i dałem 650zł z łożyskiem podporowym które wytrzymało 1000km -śmiechu warte.

to wez moze zapodaj od kogo by ustrzec sie bledów Smile
(05-01-2013 18:48)wesol napisał(a): [ -> ]Motomax z tego co wiem nic nie produkuje jedynie takie polosi przerabia- poprawia.

rozmawialem z nimi z 2 tyg temu i mówił mi przez tel jak napisalem, bo sie pytalem czemu jedne maja za 750 a drugie za 950
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie