Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: proszę o analizę logów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
zrobiłem logi przepływomierza i turbiny. proszę o analizę http://vaglog.rtnet.pl/p.godziszewski_109522.html
z góry dziękuję.
pieknie przeladowuje. bedziesz dalej tak jezdziel na wysokich obrotach to turbo odleci. Do sprawdzenia gruszka i ciegno od turbiny. Ale zapewne sie geometria zapiekla. Powinienes tez dodac w temacie jki mas zislnik ale zakladma ze AFN 110 koni. Przeplywke sprawdzimy jka juz bedzie okej z trbina ale wstepnie nie ma jeszcza z nia zle i moze wystarczy ja wyczyscic.
ok. wielkie dzięki. a jeszcze pytanie, czy przeładowywanie wpływa na ilość spalanego paliwa?
trudno powiedziec ale teoretycznie nie bo i tak silnik ma ograniczenia programowe nie tylko po doladowaniu ale i po przeplywce i po pedale gazu wcisnietego i jeszcze kilku rzeczach. Bardziej tu chodzi oto ze ECM wychwytuje ze cos jest nie tak z doladowaniem i potrafi z tego powodu odciac calkowicie doladowanie a to z kolei powoduje zesilnik zachowuje sie jak SDI. Tak czy siak turbo jest w stanie ladowac nieco wiecej jak to co wymaga program seryjny czyli zamiast okolo 2000 m barów moze gdzies bezpiecznie ladowac okolo 2200 m barów ( np po programie- chipie) a jak mu serwujesz takie przeladowania jak tu masz w logach ponad 2400 m Bar to ja ci nie wroze dlugiej jazdy na tej suszarce bo porostu odleci.
ok. dziekuję Ci bardzo za łopatologiczne wytłumaczenieSmile juz się rozglądam za serwisem regenerującym turbiny.
nic nie mowilem o zepsuciu suszarki regeneracja. Masz przywrócic jedynie jej sterowanie. Do orasa póki co sie nie dotykaj bo wiecej bedzie z tego problemów jak pozytku.
aha, czyli mam rozumieć, że turbine zostawiam w spokoju, tylko mam się zająć gruchą ktora ją otwiera i cięgnem? wytłumacz mi proszę jak chłop ...itd. Jestem laikiem, ale chciałbym wiedzieć co mam naprawić
na poczatek ta gruche sprawdzic, wyczysci w razie potrzeby. Ciegno rozruszac to przy turbinie i jak bedzie ciezko chodzilo to mimo to turbine wyciagasz. W turbinie jest mechanizm zmiennej geometrii to jest zasyfione sadzą i nie ma kontroli nad doladowaniem turbiny- to pewnie trzeba bedzie rozebrac wyczyścić.
wesol, wielkie dzięki za pomoc. Takich osób jak Ty, które z chęcią pomagają jest mało. Dzięki!
Przekierowanie