Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: problem z tylna klapa i ogrzewaniem tylu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam problem z tylna klapa a mianowicie chodzi o to ze nie dziala wycieraczka i ogrzewanie szyby. Nie wiem gdzie szukac usterki czy cos z tylu jest nie tak czy moze jakis bezpiecznik?? oprocz tego mam tez takie cos jak panel do sterowania nawiewem z tylu na podsufitce po wlaczeniu na nim nawiewu nic sie nie dzieje nie wiem nawet jak to powinno dzialac poniewaz kupilem ten samochod moze macie jakies ciekawe informacje na ten temat?? Moj samochod to sharan z 2002r 1.9td
Problem może być wiązce kabli, a dokładniej w osłonie gumowej po prawej stronie tylnej klapy. Kable w tamtym miejscu lubią się połamać i przez to mogą sie cuda dziać.
Tak jak napisał kolega Daro problem tkwi najprawdopodobniej w popękanych kablach w przelotce między nadwoziem a tylną klapą. A co do nawiewów w podsufitce, to jest to klimatyzacja dwustrefowa i z tych kratek leci tylko zimne powietrze, jeśli tak jest ustawione na panelu klimatronika a ściślej na drugiej jego części(tej odpowiedzialnej za tył). Ciepłe leci na tyle tylko z kratek znajdujących się przy podłodze.
Na 99% przerwały ci się przewody które idą w łączniku gumowym po prawej stronie do klapy ,miałem tą samą usterke.
Dzieki wielkie za podpowiedzi ;] troche ze tak powiem z [automat-usunięto wulgaryzm] to sterowanie nawiewem jezeli dziala w momencie kiedy jest wlaczona kilma ;]
Czemu do [automat-usunięto wulgaryzm]? Chłodek leci od góry a jak chcesz ciepełko, to leci od dołu.
Moim zdanie zgodnie z prawami fizyki.
najbardziej marznie się od nóg a ciepłe powietrze zawsze unosi sie ku górze natomiast chłod najlepiej odczuwa sie na twarzy i torsie a chłodne powietrze z kolei opada ku dołowi.
Zatem układ na wskroś idealny Smile
mokrysedes gdzie tam chlodek od gory leci ;p ??

Dzieki za wasze podpowiedzi odnosnie klapy dzisiaj naprawilem kabelki byly urwane az 4 ;p
Przekierowanie