Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zerwany gwint w misce olejowej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Zerwany gwint w misce olejowej, co można zrobić?
możesz kupić inną miskę lub dać jakiemuś ślusarzowi, oni potrafią zerwane gwinty regenerować.
ja osobiście spróbowałbym narzynką nagwintować i dopasować śrubę. o ile oczywiście masz dostęp do takich narzędzi.
Chyba gwintownikiem Tongue
Są zestawy do naprawy zerwanych gwintów, ewentualnie rozwiercenie i gwintowanie na większy wymiar, rozwierć i przegwintuj na m16 korek doierzesz na od renówki.
Tu masz wszystko opisane
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1601508.html
ja bym założył nową używaną miske, koszt 100 zł, ślusarz też weźmie swoje i to latanie bez sensu
Całkowicie zerwany? jeśli nie to można nawinąć na korek pakułę i patrzeć czy nie będzie ciekło...
Radzio, niby masz rację , ale nie masz pewności że w nowej używanej nie stanie się to samo.
Ja juz mam to za sobą- ślusarz rozwiercił i nagwintował na większy rozmiar+ nowy korek = całkowity koszt 60 pln. Wycieków nie zauważyłem a zrobione mam na tym 5tyś km
Samemu można zrobić prosto, tylko puźniej trzeba zalać olejem (może być starym) by wypłukać ewentualne opiłki. Jeśli ma to być na M16, to bierzesz wiertło 14 i delikatnie rozwiercasz starając się zachować osiowość otwory. Później gwintownik i jedziemy (ja najbardziej lubię 3 przebiegowe, ale można wykorzystać maszynowy jednoprzebiegowy) pamiętając by po kazdym 1/2 obrotu cofnąć gwintownik i złamać wiór, i wstawiamy nowy korek.
Do tych 60 zł musisz jeszcze doliczyć koszt nowej uszczelki pod miskę olejową.
a przy wymianie miski to jest uszczelka czy silikon i czy może być zmiennik na alegrro po 100zł
uszczelka ok 60 zl
miska za 100 zl z allegro to tez jak dobrze pamietam miska chinska wiec tez nie wiem jak z jej jakoscią. To tez trzeba miec na uwadze. Najlepiej to by bylo albo wprasowac tam jakas tulejke cos ala nito-nakretke ale zazwyczaj sie dotacza taką wkladke na gwint, daje na wcisk i po sprawie.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie