Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Praktyka - mam opony 215/55r16 na stalówkach i dla mnie są perfekt. Wielkie opony, nie boje się krawężników, dziur. Samochodem jeździ się świetnie, polecam.
Mieszkam na mazurach i na krętych powyrywanych drogach nie mam problemu z przyczepnością, czy myszkowaniem opon po drodze.
Teraz byłem na Zakopiance 4os.+bagaże, jadąc 100km/h na zakrętach z góry i żadnych problemów.

1. opony przód FIRESTONE TZ300alfa 215/55R16 97W
2. opony tył nalewki KING MEILER 215/55R16 97H XL M+S

Pakowałem tez 600 KG - zero problemów.
Z oponami miałem niedawno przygodę:
Na wyjeździe wakacyjnym, w samochodzie 7 osób, trumna na dachu - wyjeżdżam na ekspresówkę, a samochód zaczyna jakieś indiańskie tańce na drodze wyczyniać. Prawie w gacie nawaliłem ze strachu. Na najbliższej stacji okazało się, że ciśnienia z tyłu było o 1 bar za mało.
Warto na to uważać, bo w niektórych rozmiarach opon tam idzie ponad 3 bary - jak dotychczas nie spotkałem gumiarza, który by sam z siebie to wiedział, albo chociaż sprawdził z tabliczką. Każdy dmucha 2-2,5 i już wita następnego klienta. Trzeba samemu pilnować.
Słuchaj, ja umiem liczyć i liczę na siebie. Przed wyjazdem zawsze jadę (akurat do kumpla oponiarza) i sam wolę pobrudzić ręce i przód dałem na 3.2, a tył 2.9.

Uwaga do wszystkich, że trzeba dbać o swoje zdrowie, interesować się, obserwować, dbać i stosować profilaktykę. Dbasz o siebie, dbaj o auto.
Zasadniczo pobieżnie ja też tak robię, ale teraz wpadłem. Dobrze, że się bezpiecznie skończyło. Czujność rewolucyjną zawsze zachowywać trzeba!
Przekierowanie