Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
to są moje pierwsze nowe opony Rolleyes
Edit
Opony mam od poczatku wrzesnia zeszłego roku, założone przy przebiegu 218tys. Pomiar przy 224tys.

Edit
Proszę o połączenie postów
Proponuje wszystkim zwracanie uwagi na nośność opon. Bo moim zdaniem jak ktoś montuje opony o nośności 91 jest nie odpowiedzialny. A jak to robi świadomie to już brak mi słów na określenie tego co ze sobą to niesie. Moim zdaniem 100 zł więcej na nowej gumie z odpowiednią nośnością to cena warta spokoju, a przede wszystkim bezpieczeństwa. Nie piszcie tylko mi że nie ma takiej potrzeby bo lekko wozicie itp. A każdy robi i tak jak uważa. PozdrawiamWink
To już było omawiane. Zmień sobie w dowodzie auta na 5 osobowy i dmc namniejsza o 200 kilo i juz możesz sobie założyć index 91. Przecie to nic nie zmieni dla auta co nie. Tak to wygląda wg prawa. Nie dają indexów takich bo im się tak ubzduralo tylko dlatego ze auto nie byłoby dopuszczone do sprzedaży na rynek. Co to zmienia czy nośność opony jest 615 kilo czy 690? To nie różnica 300 kilo by robić aferę. Bardziej się boje nankangow z tym ich sztucznym index em nawet 99 jak falkenow japońskich z indexem 91 bo wiem ze japonce fuszery nie odwalą.
Dlatego tez unas między innymi można nowe go np transita zakupić z tylna osią na blizniaku niby do wozenia ciężarów a w dowodzie ładowność tylko 800 kg. Wiem to bo codziennie ładuje na takie auta i po 2.5 tony. Przyjeżdżają i tez takie transity z oska z pojedynczym kołem i ladownoscia większą a ładuje mu zazwyczaj do 2 ton bo juz ledwo kwiczy.
Nie po to mam auto 7 osobowe czy większą ładowność żeby sztucznie ją zaniżać. W Polsce to przechodzi jeszcze. Co do marki w pełni się z tobą zgadzam Wesoł. W ostatnim czasie miałem miłą pogawędkę z Panem policjantem na ringu Berlina, który też jest prywatnie właścicielem sharana. Rozmowa była rzeczowa i kulturalna, ale jak to niemiec sprawdzić swoje musiał. Min interesował się moimi oponami miałem wtedy jeszcze 205/55/R16 96XL co do moich opon nie miał zastrzeżeń. Jak mi powiedział doskonale wie że właściciele naszych autek kombinują z oponami. A głównym powodem zatrzymania mnie było to że radar stacjonarny 2 miesiące wcześniej na ograniczeniu 120 zrobił mi zdjęcie przy 132. Impreza zakończyła się mandatem 20 euro. Ot co.Swoją drogą ciekaw jestem co by powiedział na moje 18 teraz. Świadom jestem że to dla niektórych stróży prawa będzie problem, obym nigdy nie musiał tego doświadczyć na własnej skórze. Jak to mówią jest ryzyko jest zabawa. Pozdrawiam
Teraz to mógłby się przyczepić do zmian w układzie hamulcowy bo tego tez nie wolno. Ale Niemcy mogą nam naskoczyc bo w pl nie jest to zabronione ani zakładanie opon z innym indexem czy rozmiarem jak i ze zmianami w hamulcach. Co kraj to inny obyczaj.
Na byłym DDR wszystko możliwe włącznie z tym że łapówki biorą. Zdarzyło się mi to raz ale kontroli u nich miałem co nie miara, a jak zatrzymują i nie mają się do czego przyczepić to dziury w całym szukają. W byłym RFN jest to nie do pomyślenia. Niby ten sam kraj ale obyczaje zgoła inne. Taki mały off. Pozdrawiam
panowie można założyć do naszych autek opony 215/65/16 ?, bo koleżka dał mi bardzo ładne micheliny ?
(26-05-2016 12:40)Mazur1908 napisał(a): [ -> ]panowie można założyć do naszych autek opony 215/65/16 ?, bo koleżka dał mi bardzo ładne micheliny ?

będą z przodu tarły przy skręcie jak na krawężnik wjedziesz
nie wiem o co te całe bum.... sprawna świeża opona z indexem 91 nie rozleci sie!! przeciez nie wozicie nie wiadomo co, 4x615 km to daje nam 2460kg.... sory ale woziłem po 700kg w sharanie i 91 t dają rade. Drugie auto mam ducato 2008r L3H3 i opony mają nośność 1060kg a auto regularrnie załadowane 4 tony i trzy lata żadnego wystrzału.
Przekierowanie