Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sprawdzcie a sie dowiecie http://www.rimsntires.com/specs.jsp Smile
strasznie prymitywna strona Tongue sharana nie ma Big Grin a jakieś tuaregi mają.
Tam nie wybierasz auta tylko porównujesz rozmiary opon wraz z rozmiarem felg oraz ET Big Grin
(24-03-2013 12:52)majronn napisał(a): [ -> ]pany czy roznica w wysokosci opny 60 a 55 bedzie jakos mocno odczuwalna przy rozmiarze 205 55.16 bo mam dylemat czy wybrac taka sama tylko ze z profilem 60 ?

Nie to nie wielka roznica. Tyle ze ja zawsze wybieram opony typowe/ populatne rozmiary. Nietypy sa zazwyczaj duzo drozsze i mniej spotykane co moze skutkowac w razie poszukiwan takiej opony problemami. Poza tym napewno wiecej producentów oferuje typowe opony w swojej sprzedaży tak jak i hurtownie.
Marjonn: Wejdź sobie na tę stronę wyżej, można fajnie sprawdzić różnicę, między 55 a 60 masz 2 centymetry większą średnicę koła. Na 60 będzie większy komfort jazdy, tak przynajmniej zawsze było mówioneSmile im większy profil tym większa amortyzacja koła.
60 będzie bardziej komfortowe, i zawieszenie i felga (jeśli alu odlewane) mniej dostanie.
ja bym zakładam 205/60.
Mam obecnie 205/55 na feldze 7x16, lepsza byłaby 6,5"x16 - teraz wybrałbym profil 60 i 6,5" felga..
No i Et mam +38.. za szeroko sa koła i muszę je pompować przód 2,7 tył 2,5 żeby prowadziło się dobrze.
Mądrego to i miło posłuchać. Nic dodac nic ująć.
Dzień dobry! Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z oponami marki Yokohama? Ceny są dość przyzwoite, a jak jakość? Przymierzam się do kupna letnich.
Z tego co przeczytałem w tym wątku to raczej 215 a nie 205 powinienem wybrać?
Pozdrawiam
Yokohamy możesz brać z zamkniętymi oczami a jaki model?
ja używałem Yokohama AVS dB - rewelka, choć C drive tez ok.

Yokohama to najwyższa półka - klasa premium w śród opon takich jak Michelin czy Pirelli.
Które z tych opon wybrać:
Nokian H 205/65 R15 99 H XL
Nokian Line 205/65 R15 94 H
Goodyear EFFICIENTGRIP 205/65 R15 94 H
Nexen CP641 205/65 R15 94 H
Falken ZE 914 205/65 R15 94 H
Przekierowanie