Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja tez Barumki mialem 93 ale w razie czego nie wiem jak sie ubezpieczyciel na to zapatrzy. Dlatego wolalem kupic 97 xl.
Kolego wojtekjanek7@interia.pl widzę 2 ale w Twoim podejściu.

Ale 1: nie kieruj się etykietami na oponie. To, że opona ma dobrą etykietę, nie oznacza że jest dobra. Na etykiecie są informacje tylko z 3 parametrów które nie są wyznacznikiem jakości opony.

Ale 2. To o czym napisał kolega powyżej. Indeks 93 wystarczy bo spełnia kryteria nośności, ale w razie upierdliwej kontroli policyjnej możesz mieć kłopoty. Możesz je mieć właśnie również wtedy gdy będziesz mieć stłuczkę lub wypadek z prostego powodu - Opon z indeksem 93 nie można stosować do SGA ( są za słabe ).
Ja planuję na lato takie oponki Nankang NS 2 215/55R16 97 W .
[Obrazek: 1popeanim_gif_300x300_q85.jpg]
(26-02-2013 22:13)wojtekjanek7@interia.pl napisał(a): [ -> ]kolego wilk i jak tam z zakupem tych oponek a dokladnie toyo proxes c1s 215/55r16??

Opony kupione. Opinie miały bardzo dobre. Byle do wiosny Smile Tyle na razie mogę napisać.
(27-02-2013 22:16)spuki1 napisał(a): [ -> ]Ja planuję na lato takie oponki Nankang NS 2 215/55R16 97 W .

To podróby są. Gdzies mialem fotki jak sie rozwarstwiaja od normalnej jazdy. Główną ich cecha jest to ze sa plastikowe- twarde tak z ena czeszczu sie jeździ jak po lodzie. Na suchej tez nie jest jaks super ale jeszcz enie bedziesz latał po rowach.
Ja rozumiem że ciężko jest z kasą itd. No ale jak sie jej nie ma na opony, to się Dębice kupuje czy coś co ma trochę wspólnego z firmą. A nie jakieś Nankang,nexusy czy inne cuda techniki ... przypominam to są opony! Tutaj chodzi o bezpieczeństwo ...
Sam się przekonałem że opinie są strasznie różne, zależy wszystko też od stylu jazdy ludzi itd - kto jakie opony poleca, ale tak na zdrowy rozum - niech to chociaż trochę przypomina coś firmowego.
Jak kupiłem auto to kupiłem opony Dębica Furio 195/65/15. Później kupiłem alusy z oponami Dunlop SP Sport 200E 205/55/15 i z obydwu kompletów jestem zadowolony. W tamtym roku znowu założyłem Dębicę bo Dunlopy już do śmieci się nadawały. Nie narzekam na dębicę, ale następne jakie kupię to na pewno 205/55
(28-02-2013 20:29)Scrappy napisał(a): [ -> ]Jak kupiłem auto to kupiłem opony Dębica Furio 195/65/15. Później kupiłem alusy z oponami Dunlop SP Sport 200E 205/55/15 i z obydwu kompletów jestem zadowolony. W tamtym roku znowu założyłem Dębicę bo Dunlopy już do śmieci się nadawały. Nie narzekam na dębicę, ale następne jakie kupię to na pewno 205/55

No i bardzo mądrze, nie jest to najwyższa półka - jak ktoś nie potrzebuje to po co, ale przynajmniej jest to firma i jest bezpiecznie. A nie jakieś eksperymenty...
Też jestem tego zdania, ze jak nie mamy kasy na kupno opon z najwyższej półki to lepiej kupić budżetówki ale markowe niż jakieś produkty oponopodobne.
Przekierowanie