Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Termostat - problemy, firmy - temat zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przy jakiej temperaturze powinien otworzyć się termostat?
próbowałem dzisiaj odpowietrzyć układ, silnik nagrzał się do 92 stopni,ale zamiast zaciągnąć płyn to go wypluł delikatnie mówiąc.
Od 78 stopni zaczyna i przy 101 ma pełne otwarcie chyba. A układ masz drożny? Puść ciepłe powietrze, żeby odpowietrzyć nagrzewnicę jedną i drugą. Instrukcja z ASO podaje, że odpowietrza się trzymając auto na ok 2500 tyś obr, ale ja zalewam układ płynem do maksa i jadę się przejechać, bo tak jest szybciej i nie śmierdzi spalinami. ;P Tylko nie żyłuj go jak nie jest odpowietrzony, bo ciśnienie się zrobi i wypluje odpowietrznikiem układu. W moim aucie poprzednik to chyba na cemencie jeździł, bo płukanie nagrzewnic zapaćkało pół kanału jakimś szlamem szarym. Ja płukałem ciśnieniem z kranu zapinając do ostatniej nagrzewnicy przez wąż, a potem do przedniej. Przy okazji możesz kupić dwie poliuretanowe osłony do CO w markecie budowlanym (zawrotny koszt 2zł za szt. Big Grin) i osłonić nimi te rurki co idą do tylnej nagrzewniczki i spiąć opaskami plastikowymi co jakiś czas. Osłonę należy rozciąć wzdłuż i ułożyć rozcięciem do dołu, żeby woda mogła spływać jak się będzie skraplać na rurkach!
układ, jest drożny, tylko naprawiałem dogrzewacz i upuściłem trochę płynu coby dolać koncentratu, nagrzewnice były na maksa od 70 stopni, bo jak włączyłem od razu to mi się wentylatorki włączyły i nie chciał się długo nagrzewał, wygląda na to że się termostat uwalił
No ja też muszę się wziąć za ten piec przed zimą. Big Grin
Gdzieś czytałem że dobrze jest jak przód jest uniesiony np. jak stoisz przodem na jakiś najazdach.
ja w ten sposób robie ostatnio przerobiłem swoje fabryczne d3wz na typowe postojowe i własniw w ten sposób odpowietrzam na lekki podjazd reczny i heja 2000 obrotów i czekam do pierwszego nzałonczenia wiatraka oczywiscie korek od zbiorniczka odkrecam
Ale to nie pomorze jak termostat będzie zamknięty. Dlatego chyba trzeba będzie do niego zajrzeć.
Na dodatek wentylator się nie włączył przy 90 s. temperatura z waga nie z zegarów.
Jak masz książkę do SAG to tam poczytaj sobie o termostacie str 70-82.

temp. początkowa - około 85 st. C
temp. końcowa - około 105 st. C

pozdrawiam
Własnie nie mam książki, dzięki za odp.
Witam
Proponuję zakupić albo...

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=84

Ja sobie kupiłem i czytam do poduszki

pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Przekierowanie