Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Uszczelka obudowy filtra
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Dziś przy wymianie płynu chłodniczego zauważyłem drobny wyciek oleju.
Wydawało mi się, olej sączy się z filtra oleju. Dokręciłem. Jazda próbna i znów wyciek. Po dokładniejszym obejrzeniu dochodzę do wniosku że jest to z obudowy filtra. Nie wiem czy to jest wina pierścienia uszczelniającego co jest u podstawy filtra (19) czy ta uszczelka przy bloku silnika (11). Z gOry wszystko czyściutkie.

Teraz pytania:
1) Czy aby wymienić tę uszczelkę lub pierścień muszę spuścić olej?
2)Czy mogą pojawić się jakieś trudności?
3) Co to jest za zawór (6)? -myślałem że obudowa jest mocowana na 3 śruby imbusowe, ale widzę że jest to jakiś zawór?
[attachment=1234]
Za wszelkie sugestie związane z umiejscowieniem wycieku lub wymianą uszczelek będę niezmiernie wdzięczny.

Jutro jak się uda cyknę kilka fotek w realu.
chodzi Ci o uszczelkę 11 z rysunku? skoro widnieje jako osobna rzecz i ma nawet swój numer to raczej jest to rzecz wymienialna. jak z łatwością demontażu to któż to wie, chyba tylko ten, kto wymieniał, oleju raczej spuszczać nie trzeba, bo miska jest przeciez niżej, a jak wszystko ładnie ścieknie do michy to tam pewnie tyle co w samym filtrze zostanie. ale jesteś na 100% przekonany, że to ta uszczelka? tak to by się chyba ewentualny wyciek oleju na blok wypalał z temperatury czy się mylę? może spod samego filtra cieknie? ja też tak mam w swoim 2,5D isuzu i za cholerę się tego pozbyć nie mogę - czy dokręcę filtr mocno czy lekko, czy przesmaruję uszczelkę czy nie. może to też kwestia jakości filtra i tej gumy uszczelniającej. faktycznie jak masz możliwość porób fotki to pogdybamy dalej Wink
Dorzucam fotki, wg mnie to jest mały wyciek na uszczelnieniu z chłodniczką oleju element 19 na rysunku
[attachment=1239]
[attachment=1240]
[attachment=1241]
[attachment=1242]
jak dla mnie to masz tamuaprane wszystko i nie wiadomo skad to sie saczy. Ja bym to umył i dopiero szukal gdzie to moze byc.
Ok jutro umyje i zobaczymy jeszcze raz
Wszystko umyte, silnik odpalony i po chwili już na 95% cieknie z tej uszczelki. Wyciek jest gdzieś od strony silnika, więc tylko palcami można tam dotrzeć. We wtorek wymiana uszczelnienia Sad
Przekierowanie