Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: [mk1] Oslona silnika
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Kupilem Sharana i posiadal ta oslone gorna silnika, kiedy ja zdjalem bylo tam wiele syfu ,sparciale wezyki itd.
Czy ta pokrywa to tylko dla wygladu, czy tez cos daje i silnik sie mniej chlodzi? na moje to lepiej bez tej pokrywy , poniewaz wszystko widac po otwarciu maskiDodgy
PozdrawiamSmile
Kiedyś mnie uczyli że te pokrywy są do maskowania tego co się znajduje pod nimi. Żeby jakiegoś domorosłego mechanika nie kusiła chęć "naprawy" czegoś. Poza tym wygląda to o wiele estetyczniej niż bez.
A co do chłodzenia to wątpię by tak było.
1. kwestia estetyki
2. ma delikatny wpływ na hałas jaki dochodzi od silnika
OK. To moze ja zaloze? zauwazylem ze ta pokrywa na wezu wodnym wyrobila rowek pewno od drgania, mozliwe ze z czasem przecielo by ten waz.Dlatego ja zdjalem.
umnie leza i dolna i gorna w garazu.
Górna osłona ma wycięcie na ten wężyk. Zdjąłem ją bo sypała się z niej ta pianka wygłuszająca. A bez dolnej osłony to nie polecam, ponieważ po wjechaniu w kałuże potrafił ślizgać się pasek na wspomaganiu.
No wlasnie mi tez ta pianka cala sie rozsypala, syfu co niemiara.Nie wiem czy cienka gabka nowa moze byc? czy bez tej gabki?
Tez uwazam ze dolna oslona powinna byc, silnik czysty a i tak sie nie wychladza.
a dziekuje bardzo kolego za podpowiedz, jaki klej uzyles do tego?
Przekierowanie