Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Nie można wyjąć koła zapasowego ???
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam.
Z racji tego iż sharana kupiłem niedawno chciałem przirzeć się kołu zapasowemu ( stan , ilość powietrza itp.) Więc biore klucz i kręcę'
Koło zaczeło powoli się obniżać lecz po ok.5 centymetrach klucz zaczeło coś cykać klucz przeskakiwał i koło staneło w miejscu. Jest luzne, lata na wszystkie strony lecz nie można go wyjąć gdyż jest chyba za mało opuszczone. Dokrecić go można bez problemu ale coś chyba jest nie tak. Co mogę zrobić by wyjąć koło i usunąć problem!
Z góry Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam!!
musisz wojowac z nim az opuscisz tak by mozna bylo kolo wyciagnac. Pozniej ta winde3 sobie zdemontuj i popsikaj do srodka odrdzewiaczem i smarem w sprayu. Tak to jest jak nikt tam nie zagadal wieki.
Ja miałem ten sam problem. Było przyrdzewiałe, zwłaszcza to coś co się przekłada przez felgę. Było tak zgnite, że rozgiąłem to kombinerkami potem rozkręciłem całe urządzenie ono jest chyba na 2 śrubach 17 do podwozia przykręcane. Sama linka nie zardzewiała ale się zawinęła. To zakończenie co się przekłada przez felgę sąsiad elegancko mi wyspawał nowe z płaskownika i jest na lata. Ceny używanych urządzeń na alledrogo przyprawiają o ból głowy. Jak ci się lekko opuści koło powinieneś dostać się do tych śrub. Jak odkręcisz całość z kołem będzie ci lepiej ogarnąć temat. Gdybyś na stówę wiedział, że winda jest tylko do potraktowania WD-kiem lub podobnym środkiem jak pisze Wesoł to taniej byłoby potraktować felgę szlifierką ocalając tym samym windę a później zmienić felgę na inną Smile.
nic nie tnij. troche cierpliwosci i krecenia kluczem i popusci stopniowo. Nie jestes pierwszy ktory z tym wojowal. ja w dwoch to robilem.
Odrdzewiacz, odrdzewiacz i jeszcze raz odrdzewiacz Smile i powinno pościć.
(11-12-2012 07:23)wesol napisał(a): [ -> ]nic nie tnij.
Wesoł coś Ty taki nerwowy ! Smile. Mając na myśli cięcie, to już naprawdę ostateczność. Smile
(11-12-2012 09:04)dragon napisał(a): [ -> ]Odrdzewiacz, odrdzewiacz i jeszcze raz odrdzewiacz Smile i powinno pościć.
osobiście polecam Wurtha Rost-Off - naprawdę skuteczny odrdzewiacz. używałem róznych tam WD-40 itp ale ten najkorzystniej wypadł Wink

dzięki niemu nie urwałem ani jednej śrubki na dogrzewaczu Big Grin
Witam.
Jak nisko ma opaść koło po zwolnieniu i może i to głupie pytanie ale jak wyjąć ten plastik z tego koła po opuszczeniu. Nie widać na nim żadnego zawiasu ani zawleczki. Troche się z nim natarmosiłem ale bez skutku.
U mnie jest winda tego typu
Jak to w rodzinie ja tez przerabialem temat windy i u mnie poprzedni wlasciciel zle skrecil ta linke z kolem i powstalo zalamanie kolo opuszczalo sie do pewnej granicy a potem koniec musialem odkecic mocowania calej windy do ramy i we dwoch z tesciem przy browarku (Bylo lato) dopiero dalismy rade potem w miare podprostowalem linke duza ilosc smaru i jest ok pozdrawiamSmile
(24-12-2012 19:27)krzyswie napisał(a): [ -> ]Jak nisko ma opaść koło po zwolnieniu i może i to głupie pytanie ale jak wyjąć ten plastik z tego koła po opuszczeniu. Nie widać na nim żadnego zawiasu ani zawleczki.

to biale jest dwuczesciowe. Tego nie wyciagasz. Poprostu masz na juz opuszczonym kole ten plastik rozdzielic i przechylic tak ze bedzie mozna przez ten otwor w feldze przeciagnac.
Stron: 1 2
Przekierowanie