Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Mechanizm opuszczania szyb a zima
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Panowie. Spytam żeby czegoś nie popsuć. Jak sobie radzicie zimą kiedy niedługo po uruchomieniu samochodu podjeżdżacie pod miejsce gdzie jest szlaban i trzeba coś nacisnąć żeby wjechać:
1.Naciskacie przycisk otwierania szyb aż do czasu kiedy mechanizm szyb pokona wszystkie lody i opory,
2.Wysiadacie i robicie co trzeba żeby wjechać.
3.Po uruchomieniu samochodu skrobiecie dokładnie szybę kierowcy z lodu aby przewidując problem szyby mogły się w miarę spokoju otwierać.
4.Nie używacie szyb elektrycznych zimą?
Oczywiście jadąc dostatecznie długo z już rozgrzanym silnikiem wszystko się roztopi łącznie z jakimiś lodowymi zmarzlinami wewnątrz drzwi ... ale nie zawsze jest tak różowo.
Ja raz spróbowałem otworzyć szyby podczas przymrozku i przy pierwszej krótkiej próbie był duży opór ale ponieważ trochę się ruszyły to już musiałem pociągnąć temat i otworzyć je dalej. Drugi raz już bym chyba wysiadł. Rozbiórka drzwi zimą to nieciekawy temat ... tak samo jak wysiadanie pod galerią handlową zimą szczególnie kiedy podjazd jest stromy a za tobą kolejka samochodów. Stąd moje pytanie ... przed szkodą.
ja osobiście nie używam szyb opuszczanych zimą... jakoś nie potrzebuję i boję się to faktycznie na siłę ruszać, bo po co spalić silniczek, niepotrzebne wydatki. jak masz możliwość to wysiadaj a jak nie masz, to ja bym się wyposażył w dobry odmrażacz w psikadle takim jak do szyb lub w szpreju Wink i po prostu popsikać po szybie przy uszczelkach, bo tam najczęściej zamarza. może to puści łatwiej... teraz też tak pomyślałem czy dałoby efekt jakby tak popsikać silikonem w miejscach gdzie się szyba przesuwa po prowadnicach... ja zakupiłem K2 SIL (10 pln w motoryzacyjnym), bo słyszałem że to skuteczny preparat na uszczelki drzwi, żeby nie przymarzały i w sumie to działa, póki co to nie miałem niespodzianki. nawet ostatnio zamek w bramce wejściowej na dworze tym popsikałem i jeszcze nie zamarzł...
A ja mam z doświadczenia trochę uprzedzenie do silikonu w sprayu bo po pierwsze ciągnie brud (szczególnie latem ... lepka substancja) a po drugie jakoś po pierwszych wstępnych zaletach po jego zastosowaniu zawsze później jest jeszcze gorzej. Teoretycznie wypiera wodę ale jakoś nie jestem przekonany. Dzięki za opinię.
tak sobie tylko gdybam Tongue pewnie i tak nie ma na to żadnego skutecznego sposobu. znaczy jest - ciepły garaż!! jeśli chodzi o mnie to po prostu jak nie muszę to nie używam Wink powodzenia

teraz jeszcze tak pomyślałem, że te uszczelki moje pomimo popsikania nie są wcale jakieś lepkie. widać było jak ten silikon się ładnie wchłania, poza tym każą od razu to wycierać ładnie ściereczką do sucha. w bagażniku zdarza mi wozić jakieś brudy i jak zmiatam szczotką to żadne brudy do uszczelki nie przylegają! nie wiem czy miałeś styczność z takim silikonem, ale to nie jest takie jak sanitarny glut ;D
Na dole szyby jest czarne listwa. Ja jak odśnieżam auto to skrobie szybkę w drzwiach skupiając się właśnie przy tej listwie. Naciskam delikatnie skrobaczką na tą listwę przy samej szybie, by mechanicznie rozdzielić je. Oczywiście wszystko z wyczuciem.
Przekierowanie