Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Otwiera się samoczynnie klapa bagażnika.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam

Proszę może ktoś miał już taki przypadek i pomoże mi zlokalizować w czym problem. Mam Seata Alhambrę i od pewnego czasu pojawił się problem że w czasie jazdy otwiera się tylna klapa bagażnika. Zastanawiam się jak to się może dziać, bo zamykam a w czasie jazdy z reguły po jakiś nierównościach otwiera się. Zamek działa czyli zapina się, czy jest tam jakaś elektronika która rozblokowuje go i cofa przez co klapa otwiera się?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Myślałem że to spowodowane mrozami ale to chyba zbyt proste...
Mikroprzełącznik w zamku do kontroli miałem to samo i wymiana pomogła
A gdzie on sie znajduje?

Mozesz mi cos wiecej powiedziec, czy jest mozliwość go jakoś odłączyć do czasu naprawy?
napisal- w zamku.
Koledzy, korekta problemu. Teraz klapa się nie zamyka... niezaleznie od tego z jaką sila zamknie sie klapę ona jest otwarta, sporadycznie uda się że się zamknie ale po ruszeniu odryglowuje się. Naciskajac na klamkę slychac pracę silniczka więc to myślę można wyeliminować, tylko dlaczego ten silniczek nie rygluje drzwi?Czy za to również odpowiada mikroprzelacznik?

Dziekuje z gory za wskazowki
miałem z klapą też problem, okazało się że kable są przełamane, te które do klapy wchodzą, tam poszukaj. Trochę jest rozbierania ale u mnie pomogło.
albo kable w przelotce albo w zamku wlacznik. Jest ich tam kilka bo jedne daje impuls o zamknieciu zamka a drugi wlasnie zalacza jak ciagniesz ta rączke otwierajaca i wtedy slychac silniczek. Po opisie problemu tak jak wszyscy uwazam ze problem bedzie raczje w mikrowlacznikach w zamku. Wyciagnij, sprawdz, poczysc, polutuj i powinno dzialac. Przejscie kabli tez warto ogladnąć bo to standard ze pękają po ilus tam latach.
Koledzy, wlasnie wrocilem z oględzin dokladniejszych, jesli ogledziny przy -5 C i padajacym sniegu mozna nazwac dokladnymi. Silniczek na ruch klamki reaguje, problem jest ze nie rygluje klapy, wczoraj jeszcze ryglowal raz po raz. Rozebralem tapicerke i jak to w autach wszystko zabudowane i powiazane. Bez warsztatu cieplego gdzie rece nie grabieja nie obedzie sie, ale obiecuje dam znac jak tylko zidentyfikuje przyczyne. Wszystko wskazuje na ten mikroprzelacznki ktory powinien dac sygnal by ryglowac zamek, on tego nie robi przez co oswietlenie wewnatrz tez swieci sie, o tyle dobrze ze po uplywie 5 min automatycznie komp wylacza oswietlenie w aucie po zamknieciu z pilota.
Miałem to samo. Brak ryglowania to objaw zasyfionego mechanizmu. Wystarczy wyjąć, przemyć np. benzyną ekstrakcyjną i zapryskać jakimś smarem. Ja użyłem suchego smaru w sprayu (bo akurat taki miałem) bo nie gęstnieje na mrozie na tyle żeby blokować ruchome części zamka.
Koledzy, mam zidentyfikowane już po wszystkim...to była sprężynka!!! Masakra a tyle zachodu :-) ale dziękuje wszystkim za porady i mówie to szczerze.

Pozdrawiam
Stron: 1 2
Przekierowanie