Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: buczenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam przepraszam jeśli kogoś mecze pytaniami ale w moim sharanie gdy go zgasze hmm wogóle nawet jeśli przekrece kluczyk na zapłon później cofnę to słychać jakieś buczenie tak jak by jeszcze jakas pompka działała czy coś podobnego ciche buczenie gdzieś z pod silnika wiecie co to moze być i czy tak być powinno? Jest to sharan z 2001 roku 2litry benzyna
Wydaje mi się że to pompa paliwowa. Pompuje by było ciśnienie w zasilaniu do ponownego odpalenia.
Witam
to elektryczna pompa wymuszająca obieg płynu/wody nr VW 1J0965561 i nr Bosch 0392020073 .
jest to prawidłowy objaw gdy po wyłączeniu silnika pracuje przez jakiś czas .
często padają a powinna pracowac bo zapobiega przegrzaniu silnika
Pozdrawiam ..
jak dla mnie, jeśli to buczenie trwa kilka sekund po przekręceniu kluczyka, to na pewno pompka paliwa, podaje paliwo do rozruchu.
Pompka Paliwa jest w zbiorniku a nie koło silnika jak napisał MariuszH "buczenie gdzieś z pod silnika" nie ma czegos takiego jak podawanie paliwa do rozruchu po wyłączeniu stacyjki - wiem to z autopsji i taki pomysł nie ma najmniejszego sęsu ...

Pozdrawam ..
Jesli slychac kilka minut to pewnie cos jak w dieslu ta pompka wodna elektryczna ale nie wiem czy w benzynach wystepowała. Napewno nie pompka paliwowa bo ona zatrybia jak przekrecimy kluczyk do kontrolek a po cifnieciu kluczyka odrazu rozlacza ją. Zreszta paliwowa dziala jakies 3 sekundy i puszcza chyba ze odpalimy auto to bedzie pracowac.
no własnie mi chodziło o buczenie po przekręceniu czyli uruchomieniu zapłonu, wtedy to pompa paliwa. a faktycznie, ze on pisał też o dźwięku po wyłączeniu zapłonu i to faktycznie wygląda na pompkę wody. paliwowa oczywiście w takim przypadku nie działa i nie ma sensu żeby działała. jak dla mnie całe to buczenie nie jest powodem do obaw, jeśli o to kolega pyta. to nic groźnego.
Witam odgrzeje kotleta u mnie po zgaszeniu coś buczy ok 1-2min to strasznie długo co to moze być ? dzwięk z tyłu dobiega czy to od podgrzewacza ?
od dogrzewacza. To on tak buczy. Pod maska jeszcze buczy pompka obiegu wody
Wesol ale dogrzewacz mam niesprawny a ona sobie poprostu tak mieli płyn żeby mielić ? można ją jakoś wyłączyć żeby nie pracowała ?
Stron: 1 2
Przekierowanie