Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: jaki olej do skrzyni biegów?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Nie wiem jak lepki jest ten co Ty zalałeś, bo czasem te parametry sa dziwne. Nie zdziwiłbym się, że różnica między 75w90 a 75w80 jest duża.

Ja mam zalaną skrzynie olejem fuch sintofluid 75w i on jest rzadki prawie jak woda. Bynajmniej nie ma konsystencji syropu. Olej polecili mi goście ze firmy skrzyniowej z sosnowca. Podobno jest to oryginalny olej serwisowy vw. Tłumaczenie wydało mi się logiczne.

Z tym olejem to nie taka prosta sprawa bo np jest podobny silnik i podobna skrzynia, ale w innym aucie jest np silnik wzdłużny i instrukcje podają inny olej do skrzyni.

link:
http://olejefuchs.pl/wyszukiwarka-pl.html
Dzieki za odpowiedz
Robilem remont skrzyni a dokladnie synchronizator 2 poniewaz ciezko bylo wsadzic 2 bieg wchodzil tak jakby na dwa razy albo z lekkim chrupnieciem a po naprawie jest troszke lepiej 2 wchodzi z lekkim zgrzytem albo z oporem
Zalalem skrzynie olejem 75w90 i mechanior twierdzi ze jest za gesty a ja twierdze ze koles zchrzanił robote
A wiadomo ze nikt nie chce poprawiac roboty i kto teraz znowu zaplaci za ponowne zrzucenie skrzyni?
olej tu nie ma nic do tego ze zle chodzi skrzynia. Nawet jak zalejesz jeszcze lepszymolejem to bedzie robic problem ten drugi bieg. Nie olejem sienaprawia skrzynie. A tka jak juz pisalem skrzynie biegów poprawnie zlozyc czy naprawic moze potrafi z 5 osob w Polsce. Tak sama jak z turbinami jest.
Nie rozumiem ludzi wlewających byle jaki olej. Olej oryginał z ASO kosztuje chyba koło 70zł litr, a zmiana za następne 200tys. U siebie zmieniłem i dwójką wchodzi bez problemu na starym oleju na zimnym silniku potrafiła się dwójką lekko zachaczyć. Skrzynia po remoncie to chociaż daj jej szansę się wykazać Smile
Tylko co tu ma sie wykazywac
Wszystkie biegi chodza dobrze tylko ta dwojka ktora byla robiona
I to przeciez nie jest silnik po remoncie ze trzeba na niego uwazac tylko skrzynia w ktorej sa tryby i powinno wszystko chodzic dobrze
Ok, Twoja skrzynia.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie