Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: głośna / dziwna praca ABS-u
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam
zacznę od tego, iż jest to mój pierwszy samochód z mam nadzieję "działającym" ABS-em.
spadła odrobina śniegu, więc jest okazja żeby przetestować jak to chodzi.
więc tak:
rozpędzam się i do oporu - koła się telepią, pedał hamulca pulsuje, auto hamuje, nie ściąga na boki, czyli chyba ok.
jedyne co mnie zastanawia to czy pompa ABS-u faktycznie chodzi tak masakrycznie głośno? jakby ktoś wkrętarką się bawił - trziiłłł trziłł trziłł.
wiem, że pompa jest tuż przy grodzi, więc może być głosna, ale czy to nie świadczy, nie wiem o zapowietrzeniu pompy czy jej zbliżającym się końcu? dodam iż ostatnio miałem problem z uciekającym płynem z tylnego zacisku.
jak to u Was koledzy działa?

qjav

Mam podobnie w Alhambrze. Głośno, telepie i "szarpie" pedałem. Normalne to?
normalne.

qjav

Jedno zmartwienie mniej Smile Klimke na lato się zrobi, lekka kosmetyka i Ala będzie damą Big Grin
no jeśli to w takim razie normalny objaw to się VAG nie postarał... a ja dzisiaj zauważyłem jeszcze inaczej - kij że jak hamuje to szarpie i trzeszczy ale na końcu cyklu hamowania jest taki długi dźwięk - drziiiiiiiiłłłłłłł - taki jak czasami bendix na rozruszniku nie odbije. miał ktoś coś takiego kiedyś? tak jakby się pompa zawieszała czy coś? jakieś pomysły?
Najlepoiej jak wejdziesz vagiem w abs i tam zrobisz test to nawet na nieodpalonym silniku bedziesz slyszal wyraznie jak pracuje pompa abs oraz jak zatrybia pokolei elektrozaworki na kazde kolo. Tez jest takie cos jak mowisz.
nie bardzo mam jak się podpiąć pod vaga i to sprawdzić, ale skoro wszyscy tu twierdzą że to "naturalne" to wrócę najwyżej jak mi się coś rozdupcy Big Grin dzięki za podpowiedzi
Przekierowanie