Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zawieszenie w modelu Sharan Sport
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Siema

od kilku dni jestem posiadaczem sharana w wersji sport. Na początku nie wiedziałem, czy to bujna wyobraźnia sprzedającego, czy fakt, ale jak się okazało, taka wersja była. Niestety tylko z opisów aukcji wiem, że zawieszenie w tym modelu jest inne. W jednej aukcji było napisane, że niższe. Ciężko mi to niestety dostrzec na zdjęciach w googlach.

Problem w moim egzemplarzu jest taki, że tył jest wyżej, niż przód. Tzn wydaje mi się, że tył jest jakby seryjny (wiele aut widziałem na żywo), a przód niższy, niż standardowe sharany na ulicy.

Wnioskuję, że może ktoś grzebał w tylnym zawiasie i wsadził amorki standardowe, a nie te ze sporta.

Czy dobrze myślę? faktycznie zawieszenie w tym modelu było fabrycznie obniżane, jak np w passacie b4 VR6?

P.S. Szukałem na forum i nic nie znalazłem Sad
wysokosc auta to nie od amorow jest zalezne a od sprezyn.
amory i sprężyny są inne niz w wersji normalnej, auto jest oryginalnie obniżone o 2,5 cm tak jak to jest umnie.
tu masz fotkę dla porównania mojego i jak widać jest równo.
Jak chcesz mogę spisać ci numery sprężyn i amorów jakie były w wersjach sport.
[Obrazek: attachment.php?aid=339]
Ladny ten Szatan Ladny no ale chyba czesto wymaga pieszczot gąbki i płynuBig GrinBig GrinBig Grin
kaskader THX fakt łakomy jest na pieszczoty.
Wesol - wiem, źle to ująłem pisząc posta, ale dzięki za czujność Smile

O Jezuniuuu, jaki śliczny sharan .... Jak ja szukałem czarnego... to trafił mi się srebrny. Nie ważne. Bardzo chętnie - poproszę o numery elementów zawieszki, bo i tak muszę pojechać na diagnostykę ze względu na jakieś stuki z przodu. Więc pewnie będę grzebał w zawiasie. U mnie przód wydaje się jak u Ciebie, tył mam wysoki strasznie.

P.S. Czy to są felgi 17"?
tak są to 17" oryginalnie fabrycznie montowane w tym modelu, znajdziesz też takie felgi w Golfie V GTI w wersji na USA.
tak widziałem twoje foty faktycznie [automat-usunięto wulgaryzm] wysoko.
amortyzatory przednie zawieszenie sportowe to:
7M0 413 031H
sprężyny przód sport:
7M0 411 105 AA kod paskowy 2xbiały 1xniebieski
lub
7M0 411 105 AB kod paskowy 1xbiały 1xżółty 1xniebieski
lub
7M0 411 105 AC kod paskowy 2xbiały 1xżółty 1xniebieski

amortyzatory tył sport
7M0 513 031 J i tu wiem że w serwisie mają jakiś zamiennik bo ten juz niewystępuje może jutro ci podam jak znajdę

sprężyny tył sport:
7M0 511 115AE kod paskowy 1xzółty 1xBiały
lub
7M0 511 115AF kod paskowy 2xzółty 1xBiały


Kod paskowy masz po to aby odczytać bez ściągania jakie masz sprężyny.
Dzięki za info - bardzo przydatne Smile moje podejrzenia się sprawdziły niestety.
Dodam od siebie iz zazwyczaj w autach w wersji sport (rozne marki aut) robia tak ze sprezyna jest krótsza ale z drutu grubszego o 1 lub 1.5 mm. To nie jest tak ze auto nam tylko siada nizej bo bysmy sobie kawalek zwoju uciachali i tez by bylo nizej tylko tez to ze nie dobija nam do poduch na tylnej belce wzglednie do konca amortyzatora.
Pomóżcie koledzy gdzie znajdę zamienniki dla
7M0 411 105 AC??
Stron: 1 2
Przekierowanie