Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: VR6 Gaśnie na ciepłym silniku.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Kurde mam problem a mianowicie nie trzyma mi czasami wolnych obrotów. Ale po kolei. Na zimnym nie ma problemu pali od strzała i potem jazda bez problemów, ale po zatrzymaniu i ponownym odpaleniu ciepłego jeszcze silnika zazwyczaj zaraz gaśnie. Odpalam go więc z gazem i jakoś daje radę. Byłem w sobotę na przeczyszczeniu przepustnicy ale bez jej demontażu, wymieniłem filtr powietrza przy okazji ale bez poprawy. Trochę zasyfiona przepustnica była. Zrobili adaptację. Tak się zastanawiam nad krokowcem może to jego wina? Co radzicie zrobić?
żadnych bledów nie wywala??
Tak jak Wesoł napisal - VAGiem sprawdz błędy , przeglądnij parametry
czujników czy mieszczą sie w normie , oraz przeglądnij plastikowe rurki
których akurat w tym silniku jest sporo - być może któraś się przetarła ?
Pozdrawiam ..

kstek1979

hej
na 99% przepustnica Dodgy
jak masz miernik rezystancji to opiszę ci co i jak zmierzyć
Witam po przerwie... Odpalanie bez gazu to dalej udręka. Dusi się, szarpie, nie bardzo reaguje na naciskanie pedału gazu...,aż do momentu kiedy coś tam przegwałci i jest w porządku. W czasie jazdy zero problemów. Jest w tym modelu silnik krokowy czy sama elektronika? Tak poza tym zaopatrzyłem się programik i kabel i po całym skanowaniu wykrył jeden błąd:

1 Fault Found
16795 - Secondary Air Injection System. Incorrect Flow Detected
P0411 - 35-00 --

Błąd pojawia się co jakiś czas a jak mi się wydaje najczęściej w czasie postoju na wolnych obrotach. Proszę o jakieś sugestie.
problem z system obiegu wtórnego powietrza – nieprawidłowy przepływ.

Blad obd ma oznaczenie P0411 i tak tez napisales wiec mozna i po tym bledzi epieco cfrowym vagowskich szukac na necie i po tym OBD2.

- sprawdzić silnik pompy obiegu wtórnego powietrza
- sprawdzić zawór specjalny
- sprawdzić zawór wylotowy obiegu wtórnego powietrza
- sprawdzić przewody i połączenia pomiędzy podzespołami
Przekierowanie