Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Problem z ładowaniem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam. Jestem nowy, więc przepraszam za ewentualne błędy czy coś Smile
Po uruchomieniu silnika w temp. poniżej 0*C zapala mi się kontrolka ładowania, a na wskaźniku ładowania jest 10-12V. Aby problem zniknął, wystarczy odczekać 30 sek., zgasić i zapalić ponownie. Wtedy kontrolka gaśnie, a na wskaźniku jest optymalne 14-15V.
Mam Sharana '05 po liftingu 1.9 TDI 115KM.
Z góry dziękuję za wszelkie porady Big Grin
Witam
Prawdopodbmnie masz uszkodzone sprzęgiełko alternatora jego nr vw 021 903 119 .
Film poglądowy jak dokonać naprawy na przykładzie Passata ..

http://www.youtube.com/watch?v=e4y6DzAADPQ

Pozdrawiam ..
nie zgadzam się z przedmówcą.
jak alternator się kręci to musi ładować, niezależnie czy sprzęgło działa czy nie.

ja z opisu Darka nie mogę nic wyczarować sensownego, bo mylące jest to że po ponownym odpaleniu ładowanie powraca.
Kolego weź multimetr do ręki i zmierz napięcie na baterii "z" i "bez" pracującym alternatorem.
Witam - Darek1975 nic nie napisał czy alternator w srodku się kreci czy też nie to że rolka sie obraca o niczym nie świadczy bo sprzęgiełko może przepuszczać i alternator bedzie stał w miejscu , te sprzegiełka działają na podobniej zasadzie jak torpedo w rowerze
po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu potrafi zaskoczyć i działac ,
miałem podobny przypadek z podobnymi objawami ale też nie wykluczam innej usterki ..
Pozdrawiam
witam podpowiem tak uszkodzenie sprzegiełka w alternatorze wiaze sie z brakiem ładowania i głośnej pracy własnie tego sprzegiełka natomiast sprawdził bym jak ładuje alternator czy ma 14,4 v po właczeniu wszystkich odbiorników potem sprawdz jak ładuje po wyłaczeniu i powinnien trzymac tez 14,4v jesli jest ponizej tych wartosci siada regulator napięcia jest to cały zespół wraz ze szczotkami
tu masz kolego w podobie jak to wygląda
http://moto.allegro.pl/alternator-vw-reg...03693.html
dodam że w moim przypadku te sprzegiełko nic nie szumiało i chodziło jak nowe
tak samo cicho pracowało podczas gdy nie było ładowania lub było ,
gdy przepuszczało to to jedynie brakowało ładowania
i pomogła wymiana na nowe .
Pozdrawiam ..
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Na razie wymienię sprzęgiełko alternatora i zobaczę, czy będzie dobrze, bo huczy trochę Smile Dziękuję jeszcze raz za pomoc Big Grin
Smile Na dniach mnie tez czeka wymaina sprzegielkaSmile
jak dla mnie to zgadzam się ze stasiem 59 - regulator napięcia. miałem to samo w ISUZU 2,5D. 250 zł i po sprawie... ja bym jednak sugerował pomierzyć jak się orientujesz jak to zrobić lub podjechać do warsztatu - tam Ci zdiagnozują... o ile się znają Big Grin bo różnych "fachowców" ziemia nosi.
u mnie po takim objawie zdiagnozowano uszkodzenie diody w alternatorze, ...profilaktycznie wymieniłem na regenerowany a swój zostawiłem w rozliczeniu...
Stron: 1 2
Przekierowanie