Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Parujące światła wstecznego i p.mgłowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Może zapytam Szanownych forumowiczów o radę. Walczę od kilku miesięcy z parującymi światami cofania i p. mgłowymi. Zasilikonowałem już wszystkie szpary od zewnątrz głównie po bokach poza tą oznaczoną na zielono. Na wiosnę wezmę się również i za tą szparę. Jednak przeczuwam że to może być coś od wewnątrz. Czy ktoś walczył z tym lub wie jak zdjąć ten tylni plastikowy pas ze światłami? Coś się łamie przy okazji?
Wilgoć siedzi w lampie i sama nie ucieknie (no chyba ze przyjdą upały).
Skoro już zasilikonowałeś to tym bardziej ciężej będzie jej uciec.
Zdejmij zaślepkę z tyłu (jakbyś chciał wymienić żarówkę) i od strony zewnętrznej puść sobie jakąś farelkę (tylko nie za blisko żeby nie zrobić ała lampie). Ja tak usunąłem wilgoć w przedniej lampie (grzałem kilka razy i już nigdy więcej potem nie wróciła mi para pod kloszem)
Jak zdjąć "blende"?? Nie ma najmniejszego problemu. Zdejmujesz tapicerkę z klapy, a sama blenda jest przykręcona kilkoma śrubkami na kluczyk siódemkę. Pod tablicą rejestracyjną są dwie śrubki. Należy też wcześniej wymontować lampki podświetlające tablicę rejestracyjną. Na całej długości obrzeża jest nalepiona taka pianka, która może trochę skleić plastik blendy z blachą klapy, wystarczy delikatnie podważyć.
Bardzo dziękuje Wam za pomoc. Widzę że jest spore światło w czarnym tunelu tej sprawy ... :-)
Wurba pisząc "Zdejmujesz tapicerkę z klapy" masz na myśli tą dużą plastikową obudowę od wewnątrz którą jednym szarpnięciem się zdejmuje?
Przekierowanie