Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Schemat nawiewu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie macie przypadkiem schematu nawiewu?
Chodzi mi o lokalizację klapek mieszacza itd dla climatronika rocznik '96.

Coś mi się wydaje, że jakaś klapka chyba nie robi.
Rano gdy jest zimno słysze jakiś silnik elektryczny (chyba) z przodu po prawej ale nie zawsze. Do tego grzeje słabiutko a w zasadzie to nie grzeje niemalże.
Chciałbym sprawdzić czy jakas klapka się nie przestawia czy tez nagrzewnicę ubiło.
Silnik nastawczy klapy temperatury to nr 5 na schemacie. Nie dobierałem się nigdy do tego ale wygląda na trudno dostępny, więc lepiej upewnić się wcześniej podłączając pod VAG.[attachment=159]
Da się sprawdzić nawiew VAGiem? No to gitara. Trzeba będzie podskoczyć do kuzynka niech się podepnie jeszcze raz i sprawdzi co w trawie piszczy.
Póki co sprawdzaliśmy tylko silnik i mam przepływke do wymiany.
jeżdżąc na gazie nawet nie poczułem a jako, że nie piłuję silnika na zimno to na benzynie nie dawała żadnych objawów.

Dzięki za schemat. Wiem gdzie szukać.
Powinno wywalić coś w stylu:
00600 potentiometers -G92 in the actuator -V68 (for temperature flap)
01271 actuator for temperature flap -V68

Jeśli ktoś będzie potrzebował, to na forum passata są ciekawe opisy dla młodszych roczników:
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=74130
Wrzucili nawet chłopaki filmiki na youtube jak to działa:
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php...ost1163827

I jeszcze jedno. Kod podany na forum passata jest w systemie szesnastkowym a te które podałem wyżej są w systemie dziesiętnym.
Przykład:
4F7 = 1271

grzegorz665

Witam, od kilku dni walczę z moim sharanem. Słuchajcie - założyłem nową nagrzewnicę, sprawdziłem silniczki. Wszystkie działają ok. Po założeniu nagrzewnicy odpaliłem aby sprawdzić ze nigdzie nie cieknie i ok. Po około 10 minutach zaczęło lecieć całkiem ciepłe powietrze, ale auto było w ogrzewanym garażu. Złożyłem całą deskę i wyjechałem na dwór i po pół godziny zero ciepła.....o co Chodzi? Wentylatory się nawet załączyły kilka razy a nagrzewnica nic. Wjechałem do garażu, zdjąłem półkę pod szybą, zapaliłem samochód a przewody do nagrzewnicy zimne...ale po chwili zaczęły się robić ciepłe i auto grzeje. pojechałem się przejechać i w pewnym momencie auto znów nie grzeje.....Powiedzcie o co chodzi????? na postoju, nawet na wolnych obrotach czasem grzeje jak głupie a czasem tak sobie?????Jak może być jeszcze przyczyna?????czy są jeszcze jakieś czujniki????Proszę o pomoc.....Pozdrawiam
Jeżeli to diesel to dogrzewacz nie bangla jak sądzę ale skoro wentylatory się włączyły to chyba jednak się silnik dogrzewa. Kurcze nie miałem do czynienia z dieslem w Sharanie.
A ile przejeździłeś od wymiany bo może się jeszcze nie odpowietrzył?
Otwórz korek w zbiorniku i odpal poczekaj aż się nagrzeje i otworzy termostat wtedy się dobrze odpowietrzy ...

Musi troszeczkę pochodzić ;-)
Witam wszystkich
Potrzebuje rozpiski silniczkow ktore steruja wszystkimi klapami od klimatronika
a nie wiem gdzie znajduje sie silnik sterujący klapa ogrzewania v68 bo wywala mi błąd 1271
Prosze o pomoc
z gory dziekuje. Pozdrawiam
Przekierowanie