Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Haczenie przy wrzucaniu biegów I,II,W
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Mam czasami problemy z wrzuceniem biegów I,II oraz wstecznego. Coś gdzieś haczy. Musze próbować jeszcze raz wrzucić z kolejnym wciśnięciem sprzęgła. Nie ma tutaj znaczenia czy silnik ciepły czy zimny ... choć z brakiem przekonania bo mam wrażenie że rano=chłodno jest gorzej. Nie wiem czy olej w skrzyni był kiedykolwiek wymieniany (samochód mam kilka miesięcy) jak i nie mam pojęcia jaki trzeba wlać. Nigdy nie było problemów z innymi biegami.
Czytałem na forum "o skrzyniach i biegach" i dość często powielał się temat poduszek i ułożenia skrzyni. Może to jest to?
niestety ulozenie raczje nie bedzi emoalo ty nic do gadania bo uklad zmiany biegow jest sterowany linkami. Mozesz sprobowac wymienic oliwe w skrzyni a przynajmniej sprawdzic jej poziom.
Jaki jest koszt takiego oleju i co lać?
syntetyczny olej do skrzyn manualnych 75W90 jak dobrze kojaze 2.8 litra.
Dzięki za pomoc. Piszesz jeszcze o linkach. Może z jedną jest coś nie tak ... bo problemy są z biegami ... że tak powiem w jednej linii (po jednej stronie). Będę niedługo na warsztacie (turbo idzie do czyszczenia) to się zobaczy.
Ja miałem tak z jedynką i dwójką :/ najpierw haczyły, a później było zgrzytanie. Po wymianie synchronizatorów już jest ok. Niestety koszt spory bo 1000 zł :/
Zobacze ... bo może pora szukać w łódzkim ... dobrego warsztatu od skrzyni.
U mnie haczy tylko II bieg i tylko z rana jak jest zimny po przejechaniu kilku km lub po wsadzeniu dwójki z 5 razy problem znika. Zastanawiam się co to może być. Czytałem gdzieś ze skrzynie 6-cio biegowe tak mają po prostu wada fabryczna. Nie wiem czy wymiana - regeneracja synchronizatorów coś pomoże - koszty duże a efekt krótkotrwały.
Witam.Miałem podobny problem ale nie miało zanaczenia czy zimny silnik czy ciepły.Padło łożysko w wybieraku na skrzyni biegów .łozysko to kilka rzędów mikrokulek zabezpieczone przed wodą semeringiem jak dostaje się woda z czasem rdzewieje i kuleczki układają się w taki sposób że blkokuja ruch wałka wybieraka .Dostęp raczej trudny ale żeby być pewnym że padło to łożysko można sporo np. wd40 nalać na górę wybieraka bezpośrednio na semering jak pomoże to napewno padło i do wymiany.Przerabiałem ten temat więc jak ktoś chce więcej szczegółów to podam.


VW SHARAN 1,9 TDI PD ANU 1999r.
Masz może jakieś fotki gdzie ten wybierak się znajduje? Też mam problem ze zgrzytaniem II biegu, w moim przypadku to albo właśnie to łożysko albo synchronizatory - linki i lewarek sprawdziłem i są ok. Może to zgrzytanie powodować sprzęgło?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie