Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Konserwacja progów Sharan [Mk.1]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Czy też macie problem z rdzewiejącymi wykończeniami progów?
Jest to moim zdaniem na najbrzydsza forma wykończenia, duży minus wizualny Sharana/Galaxy/Alhambry - aż się prosi zamontować jakiś laminat.
[Obrazek: progi.jpg]
Szkoda, że fabrycznie nie były montowane żadne "plastiki".

Od momentu zakupu (2,5 roku temu) 2 razy szlifowałem z rdzy i malowałem, ale po pewnym czasie znów się przebija.

Chciałbym teraz na jesień i zimę zakonserwować (JAK??) a na wiosnę kupić progi z laminatu (tylko jak wcześniej zabezpieczyć takie progi, żeby i tak nie rdzewiały)
Ja mam sharana z rok i były pęcherze. Na progach najpierw psiklem brunoxem a po24h konserwacja i jest ok też myślę o laminatach ale to na wiosnę są dedykowane na alledrogo innych niekupuj ja kupiłem Universal i niedalo się ich zamontować
(23-09-2012 14:50)piwek86 napisał(a): [ -> ]Ja mam sharana z rok i były pęcherze. Na progach najpierw psiklem brunoxem a po24h konserwacja i jest ok też myślę o laminatach ale to na wiosnę są dedykowane na alledrogo innych niekupuj ja kupiłem Universal i niedalo się ich zamontować

A to ci powiem ze w błędzie jesteś... Zobacz sobie moj temat pt. ,,oklejanie pojazdu folią"
Zrób foto od środka www strony pokaz jak zamontowales a potem pokaże ci jakie ja progi kupiłem to bez użycia kombinacji jakiś kontownikow niema szans ich zamontowania
foto od środka odpada bo trzeba by je ściągnąć. Laminat zachodził po długości na progi łącznie z miejscem od wewnętrznej strony nadkoli. Różnica max 1,5 cm od wewnątrz nadkoli co wypełniłem chyba silikonem dekarskim albo klejem do szyb nie pamiętam. A co do tego jaki laminat kupiłeś to twój wybór
Przekierowanie