Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Konrolka ciśnienia oleju !?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1. Czy w modelach 2001 w silnikach 1.9 115km nie ma kontrolki ciśnienia oleju (ikona typu dzbanek z kapiąca cieczą)?

2. Zauważyłem że po włączeniu zapłonu z komory silnika dobiega charakterystyczy odgłos wtałaczania cieczy. Czy te silniki maja jakieś dodatkowe wywoływanie ciśnienia oleju przed uruchomieniem silnika?
W każdym roczniku i odmianie silnika jest kontrolka ciśnienia oleju i powinna się zapalić po włożeniu kluczyka i włączeniu zapłonu. Nie ma natomiast czegoś takiego jak dodatkowe wywoływanie ciśnienia oleju przed uruchomieniem silnika.
kontrolka musi być. u nas w garbusie z 2001r. po włączeniu zapłonu niezależnie czy silnik jest od razu uruchomiony, czy będę czekał, kontrolka oleju zapala się na chwile i gaśnie pomimo nie uruchomionego silnika.
Tomas. Prawdo podobnie masz spaloną żarówkę od kontrolki oleju.Idea A ten dźwięk który słyszysz po przekręceniu zapłonu to pompa paliwa wyrównująca ciśnienie Big Grin znaczy że działa i ma się dobrze.
Tomas w niektórych modelach z komputerem (Alhambra 130 km) jest tylko alarm o braku ciśnienia a przy rozruchu nie ma widocznej kontrolki, Ja też szukałem i w instrukcji się doszukałem...Smile.

Panowie a u was w którym miejscu się takowa znajduje ?.
(24-01-2011 23:47)fotograf123 napisał(a): [ -> ]Tomas w niektórych modelach z komputerem (Alhambra 130 km) jest tylko alarm o braku ciśnienia a przy rozruchu nie ma widocznej kontrolki, Ja też szukałem i w instrukcji się doszukałem...Smile.

Panowie a u was w którym miejscu się takowa znajduje ?.

Własnie chyba tak też u mnie jest bo wyświetlacz komputera jest duży i chyba kilku ew. 2 kolorowy
Witam!
Dokładnie jest tak jak piszesz, tzn nie ma kontrolki ciśnienia oleju.Na komputerze wyswietla sie "konewka" w kolorze pomarańczowym i wtedy zaleca sie sprawdzenie poziomu oleju przy pierwszym postoju lub w kolorze czerwonym i wtedy bezwzgledne zatrzymanie pojazdu

Pozdrawiam
W wyposażeniu tz. Maxidot zapali się dzbanek w odpowiednim momencie czyli jak za mało masz oleju lub jak nie-masz ciśnienia.
Dzień dobry! Podpinam się pod temat.Problem jest u mnie głębszy (alhambra 2001/2002, 115KM).Od dłuższego czasu kolntrolka okleju ("konewka") świeci się ciągle podczas jazdy (choć - co ciekawe - co drugie odpalenie auta). Nie ma mozliwości aby było coś z silnikiem bądź zabrakło oleju,bo juz bym dawno stanął, a olej jest nowy.Natomiast na komputerze pojawiła się informnacja o błędzie: czujnik poziomu/temperatury oleju (G201 lub jakoś tak).Mechanik powiedział, że w dolnej części silnika jest jeszcze jeden czujnik.I to zapewne o niego chodzi.
I pytanie: czy wiecie coś o takim czujniku.Ile kosztuje? Jak zmniejszyć koszt spotkania z mechanikiem?:huh:
Przekierowanie