Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: dodatki do paliwa opinie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam co sądzicie o różnych dodatkach do paliw np:które czyszczą układ paliwowy. wtryski itp( STP ,MOTUL lub inne)
Mój mechanik mówi lepiej Mac dobre paliwo niż takie pseudo dodatki Wink
...ja napisze z perspektywy jazdy samochodem na opale od ok 20 lat: dodatków żadnych nie leję, zmieniam filtr paliwa wedle zaleceń producenta- absolutnie nic i nigdy złego mi się nie wydarzyło w żadnym z mych pojazdów jeśli chodzi o układ paliwowy. W związku z własnym doświadczeniem- w dalszym ciągu dolewać nic nie zamierzamSmile
akurat STP do czyszczenia np: wtrysków w benzynie używałem i mogę polecić, sprawdza się.
Tak samo MOTUL do czyszczenia silnika również.
a do naszych pompek co polecacie? Czy w okresie zimowym coś lejecie?
ja zawsze mowie rożaniec i dwa kadzidła. To napewno pomoże. Mozna lac nie wem nawet co a i tak nie uchroni to przed awarią. MA cos siasc to siadzie. Ja tylko do czasu do czasu dodaje do ropy odrobine oleju do 2T ale to z racji takiej iz taki okej dostalem gratis. Nic to nie da bo u jednego pompki siada szybciej a u drugieg pózniej czy nawet wcale mimo ze bedzie mial nakulane i pol melona kilometrów.
owszem nie zaszkodzi tylko prosze mi tu nie pisac ze sa to cudowne srodki ktore lecza wtryski itp. Trzeba to brac z przymróżeniem oka. Ja tam uwazam z elepiej ta kase odkladac do skarbonki i kiedy bedzie trzeba to sie zakupi wtrysk jedne czy caly komplet. Przekonalem sie pracujac w serwisach ze im nowsze uklady tym coraz mniej trwale a mowa o jakiejs tam żywotnosci i przebiegach porostu odeszla juz do historii. Jednym slowem nie da sie przewidziec dnia ani godziny ze padnie i tyle. Mialem w reku wtryski CR z przelotem 70 tys km gdzi elane bylo pozadne paliwo a juz był jeden niesprawny. Czasem jeszcze dziala znosnie a nakulane jest ponad 300 tys a czasem i nie przeżyje roku.
fakt nie ma reguly no ale mozna sie wspomoc malym dodatkiemWink Ja osobiscie stosuje dodatek Shell i póki co jestem zadowolony my tez lykamy witaminy nasze skarbonki tez mogaWinkSmile
(10-09-2012 17:17)wesol napisał(a): [ -> ]ja zawsze mowie rożaniec i dwa kadzidła. To napewno pomoże.
To najlepszy sposób.
Ja tez nic nie leje dobra ropa i wymieniony filtr paliwa + wiadomo dobry aku i wystarczy.


Oczywiście racja środki cudów nie robią , co do czyszczenia wtrysków akurat ten STP w benzynie pomógł fakt że to był początek niedomagań wtrysków ale pomogło.
Przekierowanie