Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Drzwi schowka - jak zamontować - pilna sprawa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Zauważyłem że jeden z zawiasów schowka (tego w nogach pasażera) jest odłamany. Co gorzej odłamany jest uchwyt kołka zawiasów który stanowi odlew całego kokpitu. Sad W załączeniu zdjęcie.
Jeżeli chodzi o naprawę tego to zabiorę się sam bo to bardziej robota zegarmistrzowska niż walka z czasem w warsztatach typu plastik-serwis.
Mam już trochę wprawę w takich naprawach więc nie będzie problemu. Porządna sparawka do plastiku kupiona z siatkami do zatopienia więc jakoś to wyjdzie.
Zastanawia mnie jednak jedna kwestia. Tutaj potrzebuję pomocy-podpowiedzenia.
Jak zamontować schowek tzn. zatrzasnąć kołki zawiasów bez ponownego uszkodzenia uchwytów???
Wymontować to jakoś go schowek wymontowałem. Tam gdzie był wyłamany to wyszedł a z drugiej strony kołek z otworu wsunąłem. Teraz będzie duuuużo gorzej. Kołków nie ma szans zatrzasnąć poprzez wcisk ... nawet próbowałem w tym zawiasie prawym niepołamanym. Można go tylko wsunąć (tylko z jednej strony - z drugiej i tak trzeba zatrzaskiwać). Próba zatrzasnięcia to będzie połamanie części dolnej uchwytu a na pewno już połamie się ten lewy klejony.
Jak dla mnie jedynym wyjściem jest wsunięcie go w uchwyt od strony prawej a z lewej podpiłowanie uchwytu tak aby poprzez wcisk zatrzasnął się bez przykładania większej siły. Ryzykuje tylko to że kiedyś z tej części lewej kołek może wypadać.
Co o tym sądzicie?
witaj
ja po zakupie miałem taki sam problem ale z dwoma zawiasami
zrobiłem to tak
wiertełko 5 mm i tam gdzie jest łoże do ośki pod nim - otworek
w otworek opaska trytytka , schowek z bolcami wsuwasz w uszy z opasek i od tyłu zaciągasz..
a co do wyłamanego bolca - jeżeli się da to też opaska tylko przed tym klej dwuskładnikowy do plastiku
proste i skuteczne
działa od ponad roku....
Dzięki fazi za podpowiedź. Co do łoża to też zastosuję opaskę ale najpierw rozgrzeję do czerwoności mały pasek grubszej siatki (do spawania plastików) i zatopię ją w szczelinie pęknięcia. Pod łoże o ile się zmieszczą miałem dać małe śrubeczki a na koniec opaskę. Jeżeli chodzi o bolec w dzwiczkach to najpierw go pospawałem (plastik PC+ABS) a później zalałem z siatką DISTAL RAPID. Wygląda to tak. Dam znać jak to finalnie wyszło.
Przekierowanie