Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Jak hamują SGA?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Jak hamują wasze auta, mam takie odczucie jakby za każdym naciśnięciem pedału hamulca pedał stawał się twardszy i trzeba użyć większej siły.Jak u was?
Może masz powietrze w układzie hamulcowym? Skuteczność hamowania jest zawsze taka sama?
Mój po zmianie tylu na komplet trw nacinany wiercony wentylowany staje deba Wink
A mój w porównaniu z 406 lub laguną hamuje jakby miał masło zamiast klocków. Tam to dopiero auto staje dęba.
Choć sąsiad co ma paska mówi że lux hamują.

ehhh masa robi swoje

piwek86 a na tył co wrzuciłeś? Mikody?
(12-08-2012 14:45)raventes napisał(a): [ -> ]Może masz powietrze w układzie hamulcowym? Skuteczność hamowania jest zawsze taka sama?
Jak by było powietrze to pedał by wpadał w podłogę, a on robi się twardy po kilku naciśnięciach.
U mnie tez tak jest,po kilku nacisnięciach pedał robi się twardy
nieszczelny wezuk laczacy serwo z pompa prozniowa ( pompą vaq) ewentualnie pompa vaq ma juz swoje najlepsze dni za sobą. Umnie hamuje okej a mam te mniejsze tarcze i do tego tez juz troszke zajechane. Bede zmienial na nowe i tarcze i klocki to wtedy zapodam jak to wyglada.
(12-08-2012 20:06)spuki1 napisał(a): [ -> ]Jak by było powietrze to pedał by wpadał w podłogę, a on robi się twardy po kilku naciśnięciach.

Jak masz powietrze w układzie to zazwyczaj po każdym kolejnym naciśnięciu pedał staje się twardszy.
Jeśli powietrza jest mało to pedał nie wpada mocno, ale za to twardnieje po kolejnych hamowaniach.
ja kupiłem zestaw od Bozarto on ma pewnie jakąs umowe na mikode to niewygląda ale w aukcjach ma napisane ze to mikoda mikoda ma taki charakterystyczny szliff na tarczach a te co kupiłem od bozarto juz jakiś 4 komplet do róznych aut zaden tego szlifu niemiał ale te od bozarto widac są lepiej zrobione i na passacie co miałem jezdziły 2 lata u mnie u kolegi co mu go sprzedałem juz rok razem 3 a jeszcze niewidac jakiegos zuzycia na nich a auto zrobiło juz jakies 30-40 tys
U mnie pedał wchodzi jak w masło prawie do końca. Po kilku depnięciach raz za razem hamulec staje się coraz twardszy (to normalne - zasada działania pompy) po kilku - kilkunastu sekundach naciska jeszcze raz i ponownie pedał wchodzi jak w masło. Za to hamulce mam jak "brzytwa" Na przeglądzie diagnosta sam się zdziwił i powiedział że mają "150 % normy". Dlatego nic w temacie u siebie nie poprawiam. Przy następnej okazji zajrzę do tego wężyka od wspomagania.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie