Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Sharan 2.0 115KM 8V oznaczenie ATM jaki silnik wstawić
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich fanów grupy VW.
Padł całkiem silnik 2.0 115KM 8V i mam pytanko co polecacie wstawić,
czy musi być to samo oznaczenie ATM czy można podmienić na coś innego.
Będę wdzięczny za każdą rade, pozdrawiam.
wg autodaty taki silnik nie siedzial nigdy w sharanach. Jak juz to ADY oraz AKT. Mysle ze te silniki sa na tyle podobne ze pewnie roznice sa zaledwie w osprzecie, jakichś mocowaniach itp.
Takie oznaczenie silnika przysłał mi mechanik
(11-08-2012 17:18)wesol napisał(a): [ -> ]wg autodaty taki silnik nie siedzial nigdy w sharanach. Jak juz to ADY oraz AKT. Mysle ze te silniki sa na tyle podobne ze pewnie roznice sa zaledwie w osprzecie, jakichś mocowaniach itp.
Muszę Cię zmartwić, ATM były montowane od roku modelowego 2001, ADY jest zupełnie innym silnikiem niż ATM - w ADY jest jeszcze aparat zapłonowy, W ATM cewka za czterema wyjściami. I co najważniejsze nie są wzajemnie zamienne.
Panowie to dziwne bo mechanik dwa razy sprawdził i ATM a autko jest z 2000r
Tak jest też na naklejce z kodami auta.
Czyli co tylko z takim oznaczeniem podpasuje pod komputer i skrzynię [szóstkę].
Rok produkcji, a rok modelowy to dwie różne rzeczy. Znając życie masz modelowy 2001, szukaj motorowni ATM
A tak. Jest atm montowany od lipca 2000 roku czyli modelowy juz 2001.
Panowie da się na coś innego podmienić bo ATM nie ma, a auto potrzebne
Da się na pewno. Kwestia tylko zakresu prac. Widziałem już cuda, włącznie z silnikami od zupełnie innych samochodów. Zobacz na znanym portalu nie tyle z dziale z częściami samochodowymi co w samochodach. Tam często pojawiają się angole do rozbiórki i łatwiej trafić nietypowy silnik.
Poszukam może coś z angola wygrzebie, pozdrawiam i dzięki.
Stron: 1 2
Przekierowanie