Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Polerowanie szyby
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam,
Tak, tak chodzi o polerowanie szyby czyli o to co większość warsztatów uznaje za najgorsze zło.
Miałem porysowaną tylnią szybę dość mocno przez wycieraczkę. Spolerowałem delikatnie szybę w miejscu zarysowania tlenkiem ceru w taki sposób aby nie zrobić soczewki ani nie przesadzić (ok 30min polerowania to jak ktoś to robił to wie że dużo się nie zdziała). Rysa zniknęła na tyle na ile się spodziewałem tzn widać ją ale już nie tak bardzo. Pod wieczór jednak jak spojrzałem na szybę moim oczom ukazał się obrazek tj na załączniku. Na zewnątrz tj widać szyba w okolicy mocowania wycieraczki w całkiem inny sposób odbija światło jak i kolorystycznie wygląda inaczej. Oczywiście szyba jest fabrycznie przyciemniana. Nie wiem czy tam na zewnątrz była jakaś warstwa np. UV lub reszta szyby jest zniszczona przy takim przebiegu. W dzień tego nie widać. Chciałem się poradzić co można z tym jeszcze zrobić ... aby to lepiej wyglądało? Lepiej późno niż wcale :-(
Wymieniać szyby nie będę bo zamienię lekkie przebarwienie na szybie na dziurę w kieszeni, rozbieranie tylnych plastików przez fachowców a przy tym z dużym prawdopodobieństwem drobne bonusowe uszkodzenia. Wiem co mówię bo to zawsze tak się kończy. Przepraszam tych którzy poczuli się urażeni.
Zamierzałem przepolerować całą szybę tlenkiem ceru bo jeszcze w innym miejscu szyba jest porysowana nieznacznie przez wycieraczkę ale nie wiem czy to dobry pomysł?
Ja bym kupił używaną 100 - 200 PLN i wklejenie 100 PLN i problem z głowy.
No z tego co wiem fabrycznie przyciemnia się szyby tlenkiem tytanu i właśnie z zewnątrz. Może zdarłeś to przyciemnienie i jest taki efekt. Podjedź gdzieś do szklarza który się zajmuje tym profesjonalnie może coś poradzi.
Profesjonalni szklarze nie zajmują się polerką kilku kilkugodzinną. Wymiana i koniec. Dobry i szybki pieniądź a nie 5 godzin polerowania. Undecided
Ja polerowalem boczne szyby papierem na mokro 2500 i później poleska pasta 3g i bylo ok tlenkiem ceru zamierzam wypolerowac przednia szybę
I mam obawy co do uszkodzenia podgrzewania moi jakiś plan
WITAM jak się poleruje trzeba uwazac żeby nie przedobrzyć gdyż mam doświadczenie z polerowania innego rodzaju szyb warstwa przyciemniona zostaje zdarta i grubość szyby się zmnienia tagze przy najmniejszym jakims niespodziewanym udezeniu może dojść do pekniecia i kłopot gotowy a jeszcze gozej jak jest się w trasie wtedy mamy problem niewart pieniędzy wydanych na wymiane na orginalna .
Ja musze przepolerowac kazda bo mam po malowaniu zapruszone auto bylo oklejane ale folie musialy puszczać i niestety nabawilem sie dodatkowej roboty
Nie poleruj, tylko umyj rozpuszczalnikiem.
Nitro tym czym myje pistolet plam niezostawi ? Szyba przednia i tak do polerki jest bo jakiemuś cymbalowi szkoda bylo na wycieraczki
Nitro będzie dobre (postaraj się omijać uszczelki i plastiki). Polerowanie przedniej szyby może zrobić soczewki właśnie i jazda po zmroku będzie mordęgą. Ja olewam te rysy po wycieraczkach, trzeba ubezpieczyć szybę i potem wymienić na nową Big Grin
Stron: 1 2
Przekierowanie