Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: wady i zalety chipu 1.9 auy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
witam mam sharana 1.9tdi auy 115 i myśle o zawirusowaniu na 143km
chciałem się zapytać czy jest to bezpieczne dla tej jednostki chodzi o podzespoły i czy po chipie muszę mieć jakiś specjalny styl jazdy.proszę o opinie użytkowników którzy mają zawirusowany 1.9 auy jaka jest różnica przed i po np: spalanie itp.
a jak to sie ma do zuzywania po chipie takich rzeczy jak pompki,turbo,dwumas itd?
Ja mam chipa 110 na około 130.
Spalanie:
miasto + 0.5 l
trasa - 1 l
Styl - ten sam
Lepsze przyspieszenie.
Problemów z silnikiem brak
Niby tak mylsalem wlasnie o chipie do tourana 1.9tid 105ps ale wlasnie zastanawia mnie to czy przez to ze auto ma lepszy zryw nie siadzie szybciej 2mas (co prawda i tak musze wymienic) ale np. turbo czy nie dostaje tez wiecej po tylku no i pompki
CO ma sie dziac jak tu przyrost symboliczny bedzie. To nie dlubanie w silniku na 200 czy 250 koni by mozna bylo cos tam myslec o jakims wzmocnieniu niektorych elementów. Chipowanie auta to podciagniecie parametrów do takiego poziomu co najslabsze ogniwo w nim siedzi. W tym przypadku jest to turbina. Dobry tuner zrobi taki program by nie wykończyć suszarki w miesiac czy dwa tak wiec spoko.

Zawsze to pytanie mozna zadać Robertowi ale mysle ze woli zachowac neutralność by nie było później niedomówień.
koledzy a co wy na to http://allegro.pl/chip-tuning-box-powerb...59249.html sciema czy to coś daje ?? bezpieczne to ?
a zna ktoś firme softech z okolic rybnika cena 500 zł to chyba dobra cena tyle ze brak hamowni na pytanie o hamowni odpisano mi moc i moment ustalany jest z mapy silnika...
(22-07-2012 21:45)piwek86 napisał(a): [ -> ]koledzy a co wy na to http://allegro.pl/chip-tuning-box-powerb...59249.html sciema czy to coś daje ?? bezpieczne to ?
Odpowiedź też dla Stasia
Kupiłem rok temu właśnie coś podobnego. Mam silnik 110 KM.
Tabelkę można podzielić przez 2 i wyjdzie właściwa moc.
U mnie (nie sprawdzałem na hamowni) z obserwacji i przeliczeń własnych wyszło ok. 130 KM.
Też zastanawiałem się nad zmianą mapy bitowej komputera, ale cena zrobiła swoje około 1000 PLN do 200 PLN przemawia za siebie.
Przejechałem na nim około 30000 km i nie zaobserwowałem nic niepokojącego w pracy silnika.
Wiem że przy zmianie mapy bitowej w komputerze można więcej uzyskać, ale sposób jest taki sam tz. zwiększenie dawki wtryskiwanego paliwa. Tak jak w przypadku chipa. Co w środku? - układ scalony na płytce a nie zwykły rezystor (tańsze wersje "chipa"). Sprzętowo można wymienić końcówki wtrysków na mniejsze tz. bardziej rozpylające i wtedy spalanie takiej mieszanki jest dokładniejsze i można uzyskać więcej mocy z tej samej ilości paliwa. Może kiedyś się skuszę na zmianę mapy birowej w komputerze i sprawdzenie mojego sharanka na hamowni.
Jeśli masz czas i ochotę to możemy zrobić testy z chipem i bez. ja mieszkam w Bydgoszczy. Zapraszam.
pozadny box podniesie moc o 10-14 koni- to jest max bo zazwyczaj jest przyrost 6-7 koni. Box slabszej firmy a co za tym idzie i ubogi w srodku zrobi zadymienie duze a przyrost bedzie na poziomie 5 koni. Czasami po podpieciu boxa nieznanego nawet bywa ze zadyma jest a mocy nawet i ubedzie ze 3 konie. Box to najgorsze zlo. Sa teraz boxy cyfrowe ktore sie podpina pod laptopa i mozna sobie nieco pogmerac w ustawieniach to wtedy jest to jakas alternatywa aczkolwiek nigdy nie dorówna chipsowi.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie