Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Trzpień wycieraczki przedniej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Czy ktos byłby w stanie mi pomóc w znalezieniu nr części .Chodzi mi dokładnie o trzpien wycieraczki przedniej prawej(od strony pasażera.Dzisiaj próbowałem rozruszać wycieraczki które stanęły w czasie deszczu i niestety próba wybicia trzpienia zakonczyła się tym, że przy ponownym montażu wycieraczek ukręcił sie gwint na trzpieniu.
Jutro spróbuje w serwisie, ale chciałbym wiedziec o co pytać.

Pozdrawiam Sławek
nie wystepuje takie cos jak ten trzpien. Caly mechanizm niestety. Tylko uzywka lub jakas przeróbka- napawanie itp.
No niestety potwierdziły sie Twoje słowa.Cały mechanizm dostepny w ASO w cenie "promocyjnej" do wzięcia za jedyne 990zł.Trzpień nieosiągalny. Mój poszedł do fachowca -spróbujemy go zreanimować,bo nie mam czasu czekać na jakąś używkę z Alledrogo kilka dni.

Pozdrawiam Sławek
Niestety nie wykorzystałem okazji i nie pomierzyłem go.Znajomy znajomego zregenerował mi go w taki sposób, że przez kilka chwil przyglądałem się i nie wiedziałem jak to zrobił.Okazało się, że przewiercił,czy wytoczył średnicę gwintu przez cały trzpień , wstawił nowy gwint i przyspawał go od spodu do ramienia.Super robota i co ważne za dobrą "flaszkę".

Pozdrawiam Sławek.
panowie a jak wygląda sprawa z zamiennikami i ich jakością?
TU TU Klick TU TU
ja odradzam, widziałem juz jakieś zameinniki, nie wyglądają solidnie i nie sądzę aby tyle pochodziły co oryginał (nawet bez konserwacji)
oryginały są dożywotnie - wystarczy tylko co 100.000 km przesmarować trzpienie i co najważniejsze tulejki prowadnic słupków - bo z nimi właśnie są kłopoty. Utleniają się i powodują klinowanie ramion.
jeśli faktycznie nie ma co ratować, to w przypadku mechanizmu wycieraczek kupiłbym używany na szrocie i dokonał jego przeglądu. Te nowe są naprawdę delikatne, wyginają się w rękach i nie maja silniczka w komplecie. 200 zł za kilka profili..
Przekierowanie