Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: odpowietrzenie chłodnicy 1,9 115
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam koledzy założyłem adapter z czujnikiem temp do wskaznika na słupku na wężyku z chłodnicy który idzie do silnika noi teraz tak odpaliłem auto zagrzałem do 90 stopni oczywiscie wczesniej spuszczony płyn niecały bo spuszczałem na patencie od węza na którym zrobiłem przerwe by dołozyc adapter dolałem go spowrotem zgasiłem auto odkręciłem korek wlewu płynu zrobiło psss czyli powietrze poszło ok zakręciłem i teraz pytanie czy takie odpowietrzenie wystarczy ? czy gdziś cos jeszcze trzeba jakis manewr zrobić Smile
teoretycznie uklad sam sie odpowietrza ale czasami bywa tak ze trzeba mu pomóc. Najlepiej to sie lekko luzuje weze tak by powietrze ucieklo. Odpowietrznikow w dzisiejszych autach nie ma.
no ja juz z wężami niezadzieram luzując je ;p bo dokręciłem tak mocno opaski z wezy ze jedna metalowa pękła po zagrzaniu sie i poowe płynu na silnik poleciało ... wymieniłem na grubszą a nawet dwie dałem i nowe węże i powinno byc już w porządku tylko niewiedziałem do końca jak z tym odpowietrzaniem bo podajrze na forum bmw pisało ze odpowietrza sie auto w 3 miejscach jezeli chodzi o chłodnice wolałem zapytac jak to jest w sharanie juz jestem spokojniejszy Smile dzięki Smile
witam ja swojego odpowietrzałem jak przerabiałem ogrzewanie na postojowe wtedy stanołem na wzniesieniu przodem do góry i 2000 koła obrotów do pierwszego załonczenia wiatraka i po kłopocie
Przekierowanie