Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Zestrojenie anteny z radiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Panowie, potrzebuję zestroić swoją antenę z radiem bo przerzuciłem je ze starego auta.

Jeśli ktoś zna się na tym i byłby chętny do pomocy (Warszawa, najlepiej okolice Wawra, Pragi, Wesołej) odwdzięczę się czteropakiem.
Sprawa pilna - dziś ewentualnie środa.

A może kogoś polecicie z tych okolic?
Pozdrawiam.
Mogę ci to zrobić ale dopiero w czwartek ,mieszkam w rejonie ronda Wiatraczna.
Jeżeli zależy tobie na czasie to jest nie drogi gość obok mnie na ulicy Igańskiej róg Czapelskiej SAXON SERWIS.
Serwis ten istnieje od lat 90 naprawiałem u niego kilka szt CB ,wart polecenia wie co robi .
http://www.saxon.waw.pl/
strojenie ok 20 zl... lub mozna kupic sobie miernik na allegro... 30 zl-40 zl
Ja mam radyjko z anteną już na chyba 5 samochodzie. Za pierwszym razem też chciałem stroić i gostek w serwisie powiedział mi że mam porządny zestaw (radio stary prezydent + magnesówka prezydent) i nie ma potrzeby strojenia jak było to zrobione za pierwszym razem. I faktycznie lata mijają, auta też i wszystko jest ok. mimo ze auta różna od osobówki przez terenowe na vanie kończąc.
jesli kabel nie byl ciety, skracany czy przedluzany to nic nie trzaba robic. Nie wolno kabla ruszac w radiach CB to jest podstawa.
Dzięki koledzy. JABOL czwartek u mnie odpada, właśnie wtedy wyjeżdżam (uwielbiam robić wszystko na ostatnią chwilę).
O SAXON słyszałem same dobre opinie.

Kabel nie był cięty ani skracany ale bat wyleciał mi z podstawy, wkręciłem go na nowo więc przypuszczam że bez strojenia się nie obejdzie.

Miernik fajna sprawa, na pewno o tym pomyślę zwłaszcza że koszt nie duży.
Jestem po instalacji radia. Nie kupowałem miernika i nie stroiłem anteny, po prostu przełożyłem tak jak było i uwaga... działa lepiej niż na poprzednim aucie Smile Nie szumi a głos jest czysty i wyraźny.
Skoro Ci bat wyleciał to było za słabo przykręcone.
Jakbyś go skracał to musiałbyś stroić a tak to się nie przejmuj.
Teraz jak masz porządnie dokręcone to widzisz jak to działa (i powinno działać tak samo dobrze na poprzednim samochodzie)
Koledzy. stroi sie antene do miejsca zamocowania a nie radio.
Co jakiś czas naprawde warto sprawdzić SWR ,nie jeden sie potem zdziwi jak trzeba będzie stopień końcowy w radiu wymienić z powodu spalenia .Wilgoć potrafi załatwić każdą antene,przetwrty(złamany)kabel antenowy to potęcjalne zwarcie .
Wesół jak nieruszac kabla w cb skoro np mi w sharanie brakło jakieś 1.5 metra kabla jedyny lek na kabel jaki słyszałem od montera cb to przedłużenie go o jego krotność tzn skoro seryjnie mamy 3.8 metra to kolejne tyle dolutowujemy ja zrobiłem odwrotnie kupiłem nowe 8m i od anteny je pociaglem do samochodu kabel pochowany nic nigdzie nieodstaje nielata po aucie Smile ustawiłem i jest ok
Stron: 1 2
Przekierowanie