Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: jak wyciszyć hałasując na dziurach schowek :(
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam
jadąc po dziurach strasznie hałasuje schowek (ten przed kolanami pasażera) nie mogę sie wsłuchać czy to hałasuje głównie jego klapa czy gdzieś głebiej jest problem ...
moze gdzieś wepchnać kawałki gabki zeby to wygłuszyć ??
ma ktoś pomysł ??
Ja z racji profesji wszędzie gdzie coś cze?szczało pozakładałem taśmy dylatacyjne, są dostępne różne grubości więc można sobie dopasować, w schowku przykleiłem dwie po bokach pod klapą tam gdzie tarło i jest błoga cisza. Zwykła pianka będzie na chwilę bo się szybko przetrze, to tak jakbyś psikną silikonem. Ale już taka uszczelka do ościeżnic, oczywiście klejona-)
ale niech się wypowiedzą samochodziarze, może wystarczy trochę odkręcić jakieś odboje-)
zamiesc jakies fotki jak mozesz to bedzie dobra wskazowka dla innych.
hmmm... moze bym też cos takiego zastosował
dokładnie tak jak pisze wesol jak mozesz to wrzuć fotki nie tylko ze schowka ale i moze innych miejsc w których zastasowałeś tasme Smile
Od wczoraj próbuję i nie wychodzi mi wrzucanie zdjęć na forum, bo noga jestem w tym temacie,jak ktoś mi napisze jak to zrobić bez zakładania nowego konta i wysyłania zdjęć na jakieś serwery to mam już przygotowane-) tymczasem link do taśm o jakich mowa-)
http://tremco-illbruck.informatorbudownictwa.pl/
Jak ktoś potrzebuje a ma blisko wrocka albo po drodze to chętnie odstąpię potrzebne kawałki, bo trochę marnotrawstwo kupować rolkę jak się potrzebuje 20cm-)
Patent dobry nie tylko do schowka z tą taśmą, u mnie trzeszczy boczek drzwi kierowcy, jak do docisnę noga to jest cicho, a tak zwalam go, naklejam kilka pasków takiej foli zakładam boczek i będzie gitarrraSmile dzięki bobbudowSmile
Proszę bardzo.
Taśma jest dostępna w wielu szerokościach i tu ważne, grubościach po rozprężeniu.
np. zwinięta ma 1mm a w opisie grupa robocza od 2 do 12mm. ja używam takiej od 8 do 15mm jak gdzieś wydaje mi się że będzie za gruba to ścinam ją do pożądanych wymiarów, lepiej tak niż przyklejać dwie warstwy cieńszej.
Taśmy te różnią się od dylatacyjnych używanych wewnątrz budynku np. posadzka/ściana, tym że są odkształcalne i posiadają paski kleju, niejednokrotnie z obu stron, wtedy należy odciąć warstwę z jednej strony, żeby sobie na stałe nie skleić np. drzwi/ościeżnica..
ps. nawet wewnątrz, na metalowej obudowie radia mam tą taśmę,dodatkowo amortyzuje drgania.
Odświeżę temat - a może jakaś instrukcja, jak ten nieszczęsny schowek zdemontować? Ciągnę ku sobie za dół pokrywy (przy zawiasach) jak jest poradzone w innych postach - ale niccc się nie dzieje. Nie chciałbym połamać... (szarik mk1 2007r)
Tu nie chodzi o wyciągnięcie całego schowka tylko tej klapki na górze schowka, którą widać jak się go otworzy. To ona drży i trzeszczy.
Rozumiem, iż masz na myśli te klapkę z pokrętłem od klimatyzacjo schowka? Kurcze, jej również nie mogę wyciągnąć. Po bokach są kołki poprzeczne trzymające te klapkę aby nie wypadała poza zakres swojego ruchu. Na siłę ciągnąć, nie połamie się?
Stron: 1 2
Przekierowanie