Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: kiwa sie fotel kierowcy :(
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam serdecznie jestem nowym posiadaczem Alhambry i mam pytanko dotyczące fotela kierowcy. Chodzi mianowicie o te ze jest on juz chyba delikatnie "wyrobiony" rusza sie delikatnie np przy hamowaniu czy na dziurach czuć takie delikatne kołysanie .
jak go szarpałem to rzeczywiście kiwa sie lekko .
czy jest jakaś możliwość dokrecenia jakiejś śruby która sie ewentualnie poluzował czy mozę trzeba wymienić jakiś element ,albo coś bardziej ścisnąć żeby wyeliminować tą nieprzyjemną "bujawkę"
spotkał sie ktoś z czymś takim ??
z góry dzieki za odp Smile
dzis wyciągnąłem fotel na zewnątrz i rozebrałem co sie dało i nie mam zielonego pojecia co tam sie wyrobiło ....
widać ze luz jest na szynach na których fotel suwa sie przód-tył zdjemując je doszedłem do takich niewielkich przekladek pod szynami jest to niby element wymienny ale kosztuje chore pieniądze bo az 240 pln..... a i tak nie jestem pewien czy to na bank to
masakra jakaś ... założyłem fotel na miejsce i chyba go zespawam na stałe hehehhe
jak sciagniesz boczne plastiki tam masz dwie srubki laczace oparcie z siedziskiem... moze te srubki sie popusciły.....
hmm ... zobacze i jak cos to dokrece ,ale nie sadze ze to tam własnie by sie poluzowało gdyż cały fotel sie buja a nie samo oparcie ...
dzieki za checi Smile
zdjąłem plastik z lewej strony fotela kierowcy i nie było tam żadnej śruby od oparcia fotela , moze jest po prawej stronie pod drugim plastikiem hmmm... ale tak kiwam tym fotelem i stwierdzam że to raczej tak jak pisałem wcześniej ze kiwa sie on na tych suwaniach ehhhh ... wiec raczej nawet znalezienie śruby od oparcia niewiele pomoże ....
PS: widziłem na allegro do sprzedania same te własnie metalowe cale mechanizmy na dtórych mocuje sie fotele takie kubełki ale używki i też nie wiadomo w jakim to bedzie stanie no i do tego montaż na tym calych tych foteli to juz nie wiem czy to by jakoś szło ... robił ktoś z Was kiedyś cos takiego ??
kolego rozbiarałem ostatnio takie fotele na czesci pierwsze i siedzisko z oparciem jest skrecone na srubkach..... a jeszcze pod siedziskiem masz dwie srubki mocujace siedzisko do szyn(z lewej i prawej strony) one tez lubia sie popuszczac i fotel bedzie sie kiwal..
Jestem od roku posiadaczem Sharana, też kiwał mi się fotel kierowcy, nic nie mogłem znaleźć. Parę dni temu zrobiła mi się w czasie jazdy huśtawka z fotela. Okazało się, że pękł element mocujący od przodu (wygląda na zmęczenie materiału) Obecnie wyciągnąłem fotel i szukam części, ale nie widzę. chyba skończy się na wymianie fotela.[attachment=8144]
Przekierowanie