Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Naprawa pękniętej szyby przedniej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Dziś jadąc sobie spokojnie nagle kamyk strzelił w szybę obok pasażera.W zakładzie naprawiającym takie ubytki powiedzieli że po takim uderzeniu kamyka nie będzie śladu.Cena ok(60zł) tylko jest jeden problem, szyba jest podgrzewana i gość powiedział że może nie grzać jedna sekwencja , dlatego bo musi się przewiercać.Sam nie wiem czy na razie zostawić i tak jeżdzić , czy naprawiać.Czy to prawda z tą sekwencją?mi się wydaje że może nie grzać jedna strona jak już.I co myślicie o takich naprawach?
Miesiąc temu też mi naprawiali szybę czołową. Jest ogrzewana, ubytek był dość znaczny ale w warsztacie powiedzieli że w razie problemów z ogrzewaniem to jedna, dwie żyłki nie będą grzały. Problemów z naprawą na szczęście nie było. Szyba załatana.

Polecam oddać szybę w dobre ręce, koszt naprawy ( u mnie 190 zł) jest sporo niższy niż zakup nawet używanej i jej montaż. Na naprawę udzielono mi dożywotniej gwarancji.
ps. lepiej naprawiać niż jeździć z uszczerbkiem. W poprzednim aucie miałem takie niewielkie uszkodzenie które po miesiącu przerodziło się w dość dużego "pająka" Smile
Cena znacznie się różni od mi zaproponowanej, a czy po tej naprawie coś inaczej widać w tym miejscu co załatali?
(12-06-2012 23:09)czarny1976 napisał(a): [ -> ]Dziś jadąc sobie spokojnie nagle kamyk strzelił w szybę obok pasażera.W zakładzie naprawiającym takie ubytki powiedzieli że po takim uderzeniu kamyka nie będzie śladu.Cena ok(60zł) tylko jest jeden problem, szyba jest podgrzewana i gość powiedział że może nie grzać jedna sekwencja , dlatego bo musi się przewiercać.Sam nie wiem czy na razie zostawić i tak jeżdzić , czy naprawiać.Czy to prawda z tą sekwencją?mi się wydaje że może nie grzać jedna strona jak już.I co myślicie o takich naprawach?

Co do dalszej jazdy z pękniętą szybą przy kontroli drogowej zabiorą ci dowód rejestracyjny
Nie sądzę żeby odprysk po stronie pasażera wielkości razem z pajęczynką 1cm był powodem do zabrania dowodu, no ale kto wie.
(13-06-2012 08:29)czarny1976 napisał(a): [ -> ]Cena znacznie się różni od mi zaproponowanej, a czy po tej naprawie coś inaczej widać w tym miejscu co załatali?
Ubytek miałem dokładnie na wysokości wzroku kierowcy. Minimalny ślad jest, jednak jest on niewidoczny podczas jazdy, trzeba zawiesić wzrok na tym miejscu żeby zobaczyć miejsce naprawy.
Miałem podobna sytuację, ale odprysk przytrafił się dosłownie na wysokości głowy kierowcy.
Wymiana + szyba to koszt jakiś 1300PLN na szczęście strzeżonego Pan Bóg strzeże i wszystkie szyby wcześniej ubezpieczyłem (koszt około 80 PLN na rok).
Ubezpieczyciel wymienił mi szybę i nie straciłem żadnych zniżek z tego powodu.
Oczywiście można ryzykować i jeździć z odpryskiem ale ja nie będę narażał swojego zdrowia, zdrowia osób w samochodzie i innych uczestników dróg. Kto wie, może następnego dnia coś innego trafi naszą szybę już z odpryskiem i wtedy będzie jeszcze gorzej ?
Tego samego dnia, kiedy pojawił się odprysk w szybie zgłosiłem to do ubezpieczalni, po 2 dniach szyba była już wymieniona.
(13-06-2012 21:37)czarny1976 napisał(a): [ -> ]Nie sądzę żeby odprysk po stronie pasażera wielkości razem z pajęczynką 1cm był powodem do zabrania dowodu, no ale kto wie.

Uwierz mi... wiem co piszę... Smile
panowie wszystko zależy jak to wygląda jeśli jest to mały ubytek to nic się nie powinno dziać , co najwyżej fajnie by było go załatać ze względów nawet estetycznych, ale nie zawsze można i tu czytaj ogrzewana szyba i konsekwencje z tym związane. Czasem są takie ubytki że wart to zrobić szybko bo działanie warunków atmosferycznych (wystarczy dobre nagrzanie się szyby w słońcu , czy mróz) i pękniecie się nam samo powiększy bez jazdy i drgań nawet.
Oczywiście mowie to z własnej Autopsji ponieważ miałem w Octavii mały uszczerbek śmigałem tak 3 lat i nic się nie działo. Kiedyś dostałem Kamieniem z drugiej strony i też malutki ubytek i na początku było okej po umyciu auta w gorący dzień szyba zaczęła sama pękać tz. szła rysa - auto stało na słońcu, ja akurat sprzątałem kokpit i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem co się dzieje.

Oczywiście czym prędzej zrobimy tą większą dziurke tym lepiej bo zabrudzenia niestety mogą byc już nieodwracalne nawet po zrobieniu jej.

Także jeśli jest to mały odprysk to raczej o szybę i dowód rejestracyjny można być spokojnym , ale jeśli jest to ubytek z ryską np 1 cm to warto to czym prędzej zrobić. Zresztą ci co naprawiają też mają doświadczenie i wiedzą lub podpowiedzą czy taka rysa po naprawie może iść dalej czy nie, lub dadzą ostrzeżenie że w tym przypadku nie gwarantują dalszych skutków.
Nie zawsze zabierają ponieważ nikt nie wisi nad maską i nie przygląda się szybie dokładnie ,,rzucają jedynie okiem". Pozostaje mieć nadzieję, że nie zauważą 1 centymetrowego pęknięcia (jak pisze Autor) przy kontroli. Jednak zawsze gdy szyba czołowa jest pęknięta zatrzymuje się dowód rejestracyjny. Daneczek bawimy się w przepisy ? Smile trochę mi się nie chce szukać Smile Chyba na Naszym Forum przy przyciemnianiu szyb pisaliśmy ,,pracę dyplomową" z tego tematu... Smile
Stron: 1 2 3
Przekierowanie