Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Naprawa pękniętej szyby przedniej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Masz racje praca był -oczywiście to tylko moje zdanie bo co innego malutki odprysk a co innego pękniecie na szybie 1 cm które może się powiększyć. Ale to już aby nie bić piany zostawiam do własnej oceny.
Zrobiłem ten odprysk wczoraj, wygląda super.Przy bliższym przyjrzeniu widać tylko otwór po wiertełku oczywiście wypełniony już.Koszt 50zł, gdyby coś się działo z szybą to odliczy to od kosztu szyby jakbym u niego zamawiał.Zobaczymy jak się będzie zachowywać w gorące/zimne dni.
(15-06-2012 21:47)czarny1976 napisał(a): [ -> ]Zrobiłem ten odprysk wczoraj, wygląda super.Przy bliższym przyjrzeniu widać tylko otwór po wiertełku oczywiście wypełniony już.Koszt 50zł, gdyby coś się działo z szybą to odliczy to od kosztu szyby jakbym u niego zamawiał.Zobaczymy jak się będzie zachowywać w gorące/zimne dni.

To trzymamy kciuki !!!
za odprysk czy takie jakby pekniecie ( naciecie szyby) policja nie zabiera dowodu. Jak ewidentnie jest pekniecie na wskroś to zabieraja dowód.
Ale za to przeglądu już nie przejdzie.
Do dzisiaj wszystko ok, nic się nie powiększa.Także piwko można wypić ... lub kilka.Cool
Witam,
Dzisiaj zauważyłem pęknięcie przedniej szyby o długości kilkunastu centymetrów na razie wysokości dolnego czarnego pasa. Szyba jest podgrzewana. Skąd się to wzięło nie wiem. Nigdzie po krawężnikach nie jerzdzę. Teraz pytanie. Robić czy czekać jak poleci dalej? Wymieniać na oryginał ~2100zł, oryginał bez znaku VW ~1200zł czy Nordglass ~800zł? Na co zwrócić uwagę? Trochę jestem przerażony bo wymiana to jedno tylko sporo różnych plastików trzeba będzie po 8 latach rozebrać. Pękną lub nie. Wycieraczki do demontażu. Trzeba będzie je pooznaczać żeby tak samo założyć. Ubezpieczalnia oczywiście już mnie robi w d.... bo w umowie widzę tylko zamiennik na co nie wyrażę zgody bo jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Niby zamiennik będzie OK ale coś zawsze wyjdzie a to odcień a to podgrzewanie innej mocy itp... Jakie jest zdanie szanownych kolegów? Szyba ma ogólnie już dosyć a w ostatnich 2 latach wywaliłem na nią sporo kasy żeby ją poreperować ... nie chcąc wymieniać ... ale widzę że chyba się tak nie da :-(
dam tu wszystkimdobra rade odnosnie keljenia szyb peknietych. Mozna naprawiac zpowodzeniem odpryski itp sprawy. Nie naprawiajacie pekniec nawet jak jest to pekniecie nie przez cala grubość szkła. To naprawa na krótką metę.
O wymianach szyb to juz gdzies wspominalismy. Ja polecam mimo to uzywke ori z podgrzewaniem. Trzeba tylko sie znac jak sie sprawdza taka szybe by na mine sie nie wladowac. Nie chodzi o sprawdzanie powierzchni plaskiej a o rant szyby. W PL szybe uzywke dostaniesz za okolo 300-400 zl a nowe kosztuja okolo 900 zl moze nanawet mniej.
U mnie jak szyba poszła to z ubezpieczenia mi założyli nordglass i gościu mówił ze ta szyba będzie kosztowała ubezpieczalnie 1300zł z wymianą , ja zadowolony bo mam w pełni sprawne podgrzewanie szyby już prawie dwa lata od wymiany RolleyesRolleyesRolleyes
Jak zdemontować plastik oznaczony na rysunku jako 6A? Nie wiem również co to za profil osłaniający (4) oraz uszczelka (1A). Trzeba to demontować?
Stron: 1 2 3
Przekierowanie